Co oznacza podwyższenie stóp procentowych dla mieszkańców USA?

Reklama - Advertisement

Stopy procentowe w USA zostały podwyższone o 0.50%. Taką decyzję ogłosił w środę, 4 maja, Bank Rezerw Federalnych. Powodem tej decyzji, jest próba zahamowania inflacji, która jest na najwyższym od 40 lat poziomie. Podwyżka ta była najwyższą na jaką zdecydował się amerykański bank centralny od 22 lat, a pierwszą od roku 2018. 

W środę, szef Federal Reserve, Jerome Powell, ogłosił też, że spodziewać można się kolejnych podwyżek stóp procentowych, ale będą one utrzymywane na poziomie 0.50%, a nie wyższym.

O tym co sytuacja ta oznacza dla mieszkańców USA, na antenie Radio RAMPA mówił Bogdan Chmielewski, CEO Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Posłuchajcie:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here