Darmowe rozliczenia podatkowe dla nowojorczyków

Reklama - Advertisement

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams i NYC Health + Hospitals ogłosiły, że kwalifikujący się nowojorczycy mogą korzystać z bezpłatnej usługi przygotowania rozliczeń podatkowych – z usługi skorzystać można osobiście w jednym z ponad 130 punktów zlokalizowanych w różnych częściach miasta, ale również drogą internetową.

Usługa realizowana jest we współpracy z BronxWorks, Grow Brooklyn, Urban Upbound i inicjatywą Code for America GetYourRefund.  

Bezpłatne przygotowanie rozliczeń podatkowych jest dostępne dla nowojorczyków, którzy zarabiają 85 000 dolarów lub mniej rocznie i składają wnioski jako rodzina, lub którzy zarabiają 59 000 dolarów lub mniej rocznie i składają wnioski jako osoba indywidualna lub para bez osób na utrzymaniu. Nie ważny jest status imigracyjny. Dodatkowo, z bezpłatnych corocznych rozliczeń podatkowych, ale również przy realizacji kwartalnych płatności, skorzystać mogą osoby samozatrudnione, czyli rozliczające się jako SELF_EMPLOYED. Podczas konferencji informacyjnej z mediami etnicznymi, o szczegółach programu mówiła komisarz Consumer and Worker Protection (DCWP) Vilda Vera Mayuga.

Radio RAMPA zapytało o to, kto zajmuje się przygotowywaniem rozliczeń podatkowych, oraz, czy osoby te gotowe są rozliczać osoby samo-zatrudnione, których rozliczenia niejednokrotnie są dużo bardziej skomplikowane. Komisarz Mayuga odpowiedziała, że osoby zajmujące się rozliczeniami są licencjonowane przez IRS, oraz że na liście miejsc oferujących rozliczenia, są wyszczególnione te, które zajmują właśnie rozliczeniami dla osób samozatrudnionych.

Aby dowiedzieć się więcej – a także sprawdzić, gdzie znajdują się punkty rozliczeń – odwiedź stronę nyc.gov/taxprep lub zadzwoń pod numer 311 i powiedz TAX PREP – wtedy wybrać będziesz mógł język polski – w każdym z dostępnych punktów, można poprosić o tłumacza w języku polskim i z tłumaczem takim będzie można połączyć się telefonicznie.

Termin rozliczeń podatkowych mija 15 kwietnia 2024 roku. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here