DOMA Export/POLONEZ Parcel Service “w kryzysie”

Radio RAMPA otrzymało informację o rzekomych problemach z funkcjonowaniem firm DOMA Export/Polonez Parcel Service. Firma – używając pośredników na terenie stanów m.in. New York, New Jersey, Pennsylvania – zajmuje się dostarczaniem paczek i mienia przesiedleńczego do Polski, ale i innych krajów Europy.

W mijającym tygodniu, firma bez żadnego uprzedzenia agentów, nie stawiła się po zaplanowany odbiór paczek z agencji w Nowym Jorku i New Jersey – przez wiele dni agenci pozostawieni byli bez żadnej informacji co do tego co robić dalej. Klienci zgłaszają do Radio RAMPA problemy z ustaleniem lokalizacji nadanych przez nich paczek i zaniepokojeni są tym, czy paczki zostaną dostarczone. 

Po kilku dniach próby nawiązania kontaktu, w końcu, w piątek, 17 marca, wieczorem, Radio RAMPA rozmawiało z Robem Movshin – wiceprezesem ds. operacji – pracownikiem firmy International Package Shipping, która to firma jest właścicielem Doma Export/Polonez Parcel Service. Jak powiedział nam pracownik IPS w rozmowie telefonicznej: “Właściciel firmy Polonez przechodzi kryzys, który stara się zażegnać jak najszybciej – być może sytuacja rozwiąże się do poniedziałku.” Jak dodał, właściciel jest świadomy obligacji jakie ma względem klientów i agencji. Movshin zaadresował również krążące w internecie informacje o tym, że firma Polonez ogłosiła bankructwo – “Nie jest to prawda na dzień dzisiejszy” – powiedział w rozmowie z Radio RAMPA w piątek. 

AKTUALIZACJA na dzień 22 marca – wciąż nie mamy potwierdzenia co do dalszych losów firmy. W korespondencji z naszą redakcją, Rób Movshin przekazał, że “z powodu finansowego kryzysu firmy, nie otrzymał wypłaty.” Nie mając wyboru, szuka nowej pracy. Nie jest już pracownikiem firmy International Package Shipping, ale wciąż zajmuje się wydawaniem paczek z magazynu – napisał ” Robię to dla klientów, nie dla firmy.” 

AKTUALIZACJA na dzień 24 marca: 

odbiór paczek z firmy Karex w Polsce: https://radiorampa.com/wiadomosc-od-firmy-karex-z-polski-dotyczaca-paczek-z-poloneza-domy/ 

odbiór paczek z magazynu w Linden, NJ:

https://radiorampa.com/odbior-paczek-z-magazynu-doma-polonez-w-linden/ 

Ciąg dalszy artykułu, opublikowanego oryginalnie 18 marca: 

CO Z PACZKAMI NADANYMI W OSTATNICH TYGODNIACH, KTÓRE SĄ JESZCZE W MAGAZYNIE W USA?

Movshin odpowiedzialny jest za magazyn firmy Polonez w Linden, przy 1700 West Blanke Street. Jak powiedział, agencje mogą kontaktować się z nim, w sprawie paczek odebranych przez kierowców – AGENCJE MOGĄ POPRZEZ TAKI KONTAKT USTALIĆ, które PACZKI OD NICH ODEBRANE, wciąż znajdują się w magazynie w Linden, pisząc pod email: [email protected]. Movshin powiedział, że stara się odpowiadać na ten email, aby agencje mogły zaaranżować odbiór swoich paczek z magazynu w Linden. Movshin powiedział również, że w magazynie fizycznie będzie osoba do pomocy, od poniedziałku do piątku.

CO Z PACZKAMI NADANYMI WCZEŚNIEJ, KTÓRE JUŻ OPUŚCIŁY MAGAZYN?

Klienci zaniepokojeni są co stanie się z ich paczkami, nadanymi nawet dwa miesiące temu. Do redakcji Radio RAMPA otrzymujemy w tej sprawie telefony – niektórzy klienci firm Polonez/Doma Export, którzy dzwonili do redakcji Radio RAMPA, powiedzieli, że wpisując numer swojej paczki do systemu Poloneza, otrzymują powiadomienie, że paczka jest w Niemczech. Zapytany o to Movshin, powiedział, że na razie, nie ma odpowiedzi na to pytanie. 

Radio RAMPA rozmawiało z przedstawicielami biur na Greenpoincie i w New Jersey. Radio RAMPA ustaliło, że jeszcze w czwartek, 9 marca, paczki odebrane zostały przez Domę/Polonez z przynajmniej jednej agencji na Greenpoincie, ale nikt nie stawił się po zaplanowany odbiór paczek w poniedziałek, 13 marca. 

Cała sytuacja nie jest winą pośredników – lokalnych agencji – które również zostały pozostawione bez żadnej informacji, uprzedzenia czy wiadomości. Dla wielu z nich jest to trudna sytuacja i proszą klientów o uzbrojenie się w cierpliwość do momentu jej wyjaśnienia. 

Inną firmą specjalizującą się w wysyłce paczek i kontenerów do Polski jest firma Dompak. Jej właściciele informują klientów zaniepokojonych swoimi paczkami, aby skontaktowali się z biurami, do których paczki zanieśli aby uzyskać pomoc. Jeżeli paczka nie odebrana została jeszcze od agenta, można będzie ją wysłać za pośrednictwem np. firmy Dompak. “Wielu agentów dzwoni do nas, zgłaszając problem – jesteśmy gotowi, aby pomóc dostarczyć te paczki – które znajdują się w agencjach – do Polski,” powiedziała Jadwiga Śmieszek z firmy Dompak. 

Radio RAMPA próbowało skontaktować się również z firmą Karex z Częstochowy, która jak widnieje na stronie internetowej firmy: “zajmuje się kompleksową obsługą przesyłek wysyłanych z USA przez Polonez Parcel Service.” Nie otrzymaliśmy odpowiedzi do momentu publikacji tego materiału. 

Radio RAMPA wystosowało kilkakrotnie zapytania bezpośrednio do firm Doma Export/Polonez Parcel Service, łącznie z CFO firmy “matki” – International Package Shipping, którym jest Michael Pieniazek, ale nie otrzymaliśmy informacji zwrotnej do momentu publikacji tego artykułu w sobotę, 18 marca. 

Aktualizacja: 
Firma DomaExport/PolonezParcelService operująca z Massachusetts na wschodnim wybrzeżu, to nie ta sama firma co DOMA Shipping and Travel działająca w Chicago. 

Materiał będzie aktualizowany. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here