Wiadomość od firmy Karex z Polski dotycząca paczek z Poloneza/Domy

Radio RAMPA nawiązało kontakt z firmą Karex w Polsce, która to firma “jako jedna z największych firm spedycyjnych w Polsce, zajmuje się dystrybucją przesyłek ze Stanów Zjednoczonych.” Jak podaje Karex: “posiadamy wielu stałych partnerów biznesowych, dzięki czemu możemy zaoferować Państwu usługi na najwyższym światowym poziomie.” Jako partnerzy strategiczni, na stronie internetowej Karex, podani są jedynie Polonez Parcel Service i Doma Export. 
 
Klienci z USA zaniepokojeni są losem swoich paczek, które nadane zostały za pośrednictwem firm Polonez Parcel Service/DomaExport. Radio RAMPA cały czas pracuje nad ustaleniem tego co konkretnie dzieje się z firmą Polonez/Doma. Dotychczas potwierdzone informacje opublikowaliśmy tutaj: https://radiorampa.com/doma-export-polonez-parcel-service-w-kryzysie
 
Również, Radio RAMPA uzyskało aktualizację co do odbioru paczek z magazynu w Linden: https://radiorampa.com/odbior-paczek-z-magazynu-doma-polonez-w-linden/
 
Radio RAMPA wystosowało zapytanie do firmy Karex, czy paczki nadane z Doma Export pomiędzy styczniem a marcem tego roku, są do odebrania w siedzibie Karex. Julita Siwek odpisała: “na pewno nie do 03/2023. Obawiam się, że do nas dotarły już tylko paczki wysyłane do końca stycznia, ewentualnie na początku lutego.”
 
W dalszej korespondencj z Radio RAMPA, Pani Julita Siwek poradziła, aby klienci, mimo wszystko, upewnili się, że paczka jest w Karex. Firma oferuje dwie opcje otrzymania paczki:
 
– odbiór osobisty w siedzibie firmy w Częstochowie (po paczkę musi zgłosić się odbiorca lub nadawca wskazany na deklaracji lub osoba z upoważnieniem do odbioru przesyłki wystawionym przez odbiorcę/nadawcę)
 
– doręczenie przesyłki po przedpłacie na konto firmy i pisemnej informacji (może to być SMS, e-mail, list), że nadawca/odbiorca decyduje się na wybranie takiej opcji; tu już trzeba się skontaktować z Karex, ponieważ dostawa każdej przesyłki wyceniana jest indywidualnie na podstawie jej wagi i rozmiarów;
 
Pani Siwek podkreśliła, że w obecnej sytuacji firma preferuje kontakt mailowy.
 
Podajemy dane kontaktowe firmy:
 
kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00 czasu polskiego.
tel.: +48 34 365-91-15
 
KAREX Spółka Jawna
Andrzej Olszewski
i Wspólnicy
ul. Bór 146/148,
42-202 Częstochowa
 
Agencja Celna KAREX
ul. Bór 146/148,
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 34 365-90-51
 
 
Zdjęcie: Karex
Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here