Dwa lata prezydentury Trumpa

Dwa lata prezydentury Trumpa
Reklama:

Mija połowa kadencji Donalda Trumpa. Dokładnie dwa lata temu został on zaprzysiężony na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Amerykanie są podzieleni w ocenie swego przywódcy. Publicyści mówią o burzliwym okresie w amerykańskiej polityce.

20 stycznia 2017 roku Donald Trump złożył przysięgę na wierność konstytucji. Od tego czasu dokonał wielu istotnych zmian, zarówno w polityce wewnętrznej jak i zagranicznej USA. Ograniczył na przykład liczbę uchodźców przyjmowanych przez USA, wypowiedział porozumienie klimatyczne z Paryża, renegocjował układ handlowy NAFTA i rozpoczął wojnę handlową z Chinami. Prezydent Trump powołał również dwóch konserwatywnych sędziów do Sądu Najwyższego.

Zwolennicy Donalda Trumpa są zadowoleni. Przeciwnicy Prezydenta podkreślają, że dwa ostatnie lata były okresem ciągłych kryzysów i ostrej walki politycznej. Niektórzy domagają się usunięcia go ze stanowiska. Prezyden USA powtarza, że całe rosyjskie śledztwo jest jedną wielką zmową jego przeciwników politycznych. 

(IAR)

 

About The Author

Related posts