“El Chapo” uznany za winnego przemytu narkotyków do USA

Immigration and Customs Enforcement

 
Narkotykowy boss Joaquin “El Chapo” Guzman został uznany za winnego przemytu ponad 150 ton narkotyków do Stanów Zjednoczonych. Szefowi meksykańskiego kartelu narkotykowego grozi kara dożywotniego więzienia.

Uttam Dhillon z rządowej agencji walczącej z przemytem narkotyków powiedział, że decyzja nowojorskiego sądu to efekt pracy wielu zdeterminowanych osób.
 

 
“El Chapo”, były szef meksykańskiego kartelu Sinaloa, był oskarżony o przemyt do Stanów Zjednoczonych 155 ton kokainy i innych narkotyków w ciągu 25 lat. 61-letni Guzman stał się legendarną postacią w świecie kryminalnym. Dwukrotnie uciekał z pilnie strzeżonego meksykańskiego więzienia. Został aresztowany w Meksyku w 2016 roku i rok później przekazany Stanom Zjednoczonym w ramach procedury ekstradycji. Proces trwał 11 tygodni. Zebrano zeznania ponad 50 świadków. Prokuratorzy udowadniali, że “El Chapo” przemycał do USA kokainę, heroinę, marihuanę i metaamfetaminę umacniając swoją pozycję w Meksyku za pomocą morderstw i wojen z kartelami narkotykowymi.
(IAR)

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here