Mike Pompeo w Polsce

MSZ

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział, że Stany Zjednoczone nigdy nie umieszczą swojego sprzętu w kraju, w którym jest ryzyko kradzieży ich informacji przez Chiny. Mówił o tym na konferencji w Warszawie po spotkaniu z ministrem Jackiem Czaputowiczem. 

W ten sposób przedstawiciel amerykańskiej administracji odniósł się do pytania o zarzuty, jakie Biały Dom formułuje pod adresem Pekinu. Zdaniem strony amerykańskiej chińskie przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać swoje technologie i sprzęt do zdobywania poufnych danych, dlatego USA ostrzegają sojuszników przed ich wykorzystywaniem. 

Szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz, po spotkaniu z Pompeo, powiedział, że cele polskie i amerykańskie w polityce zagranicznej są zbieżne, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa czy energetyczne.

Posłuchajcie:

 

(IAR)

Oto relacja ze spotkania w zapisie polskiego MSZ:

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here