Eric Adams uczcił nowojorczyków pochodzących z Europy Wschodniej, w tym Polonię

Reklama - Advertisement

25 lipca, podczas przyjęcia zorganizowanego w Gracie Mansion w Nowym Jorku przez burmistrza miasta Erica Adamsa, świętowano mieszkańców miasta o pochodzeniu wschodnio-europejskim. Polskie społeczeństwo reprezentował między innymi, Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki.

Jak podaje Konsul Generalny Kubicki, zgodnie z oficjalnymi statystykami, w mieście Nowy Jork mieszka 500 tysięcy osób polskiego pochodzenia.

W swoim przemówieniu, burmistrz Eric Adams podkreślił wkład społeczności z Europy Wschodniej w świetność Nowego Jorku. Adams podkreślił, że wielu członków społeczności z Europy Wschodniej mieszka w dzielnicy Brooklyn. Burmistrz wspomniał, że wiele z krajów reprezentowanych przez zgromadzoną społeczność odwiedził osobiście – jako pierwsze, wymienił polskie miasto Kraków. 

Burmistrz zwrócił uwagę na trzy wartości, które cenią sobie osoby pochodzące z Europy wschodniej – wierzą w biznes, rodzinę i edukację, oraz bezpieczeństwo w życiu publicznym. Specjalne podziękowania skierował w stronę członków NYPD, pochodzących z Europy Wschodniej. 

W sposób szczególny, Eric Adams wymienił Edwarda Mermelstein’a, który pełni w mieście funkcję Komisarza ds. Międzynarodowych – jest on pierwszą osobą ukraińskiego pochodzenia na tym stanowisku, i jak powiedział burmistrz, w dużej mierze przyczynił się do promocji środowiska Europy Wschodniej w Nowym Jorku. 

Eric Adams powiedział, że każdy mieszkaniec Nowego Jorku, powinien być dumny z kraju swojego pochodzenia, tak samo, jak z USA – swojego nowego domu. 

 

NYC Mayor’s Office

 

NYC Mayor’s Office
NYC Mayor’s Office
Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here