Frank Cali, szef jednej z rodzin włoskiej mafii w Nowym Jorku, zastrzelony przed swoim domem na Staten Island

Frank Cali, szef jednej z rodzin włoskiej mafii w Nowym Jorku, zastrzelony przed swoim domem na Staten Island
Reklama:

Policja nowojorska szuka zabójcy Francesco “Franky Boy” Cali, szefa włoskiej rodziny przestępczej Gambino. 53-letni Cali został sześć razy postrzelony w klatkę piersiową, a następnie przejechany niebieskim pickupem, przed swoim domem w dzielnicy Todt Hill na Staten Island w środę w nocy. Policja nie podaje opisu sprawcy i prowadzi śledztwo, które ustalić ma przyczyny zabójstwa. 

Cali został zidentyfikowany jako szef rodziny przestępczej Gambino w roku 2015. Miał wówczas zastąpić 68-letniego Domenico Cefalu. Prokuratura na Brooklynie określała Cali jako szefa organizacji Gambino, który miał dodatkowo powiązania z klanem Inzerillo z mafii sycylijskiej. Prokurator jednak nie był w stanie postawić mu żadnych oficjalnych zarzutów związanych z działalnością przestępczą. Cali w więzieniu był raz, przez 16 miesięcy, skazany za wyłudzanie pieniędzy. 

Znany był z tego, że swoją działalność prowadził po cichu, w przeciwieństwie do bardzo znanego, byłego szefa tej samej rodziny, Johna Gotti. Cali miał być odpowiedzialny za rekrutację do mafii nowych imigrantów z Włoch, a jego działalność miała opierać się na handlu heroiną i lekiem Oxycontin. 

Rodzina Gambino należy do tzw. “Piątki Rodzin,” czyli pięciu rodzin zorganizowanej przestępczości Włoskiej Mafii w Ameryce. Wszystkie te rodziny operują z Nowego Jorku, ale ich działalność obejmuje całe Stany Zjednoczone. 

Frank Cali był najwyżej postawionym członkiem zorganizowanej grupy przestępczej zamordowanym w Nowym Jorku od roku 1985, kiedy to Paul Castellano, poprzednik Gottiego, został zamorodowany na zewnątrz Sparks Steakhouse na Manhattanie. 

About The Author

Related posts