Internetowy koncert w Hołdzie Janowi Pawłowi II

Internetowy koncert w Hołdzie Janowi Pawłowi II
Reklama:

W 100-tną rocznicę urodzin Karola Wojtyły 40-tu znakomitych artystów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii połączy się by oddać hołd Wielkiemu Polakowi w trakcie internetowego koncertu.

W programie koncertu muzyka sakralna i klasyczna w tym Ave Maria F. Schuberta, pieśń kultu Maryjnego i Maryi, której Jan Paweł II zawierzył swoje życie, utwór wykona Angel Joy Blue, solistka Metropolitan Opera znana z tytułowej roli Bess w Porgy & Bess G.Gershwina, promowana przez samego Placido Domingo, Panis Angelicus i Laudate Dominum W.A Mozarta wykonają solistki Metropilitan Opera MaryAnn McCormick i Lisette Oropesa, wybitna odtwórczyni między innymi roli Violetty w Traviacie G.Verdiego i Manon J.Masseneta.

W programie Medytacja z Opery Thais J. Masseneta z udziałem Dagmary Dryl, pierwszej solistki Polskiego Baletu Narodowego w choreografii Zofii Rudnickiej, Ave Maria z Opery Otello G.Verdiego w wykonaniu Latonii Moore, odtwórczyni głównej roli Aidy w Metropolitan Opera, Lamb of God wykona Brandie Sutton z akompaniującym jej Damienem Sneedem, który współpracował z takimi gwiazdami jak Aretha Franklin, Jessye Norman, Wynton Marsalis, Stevie Wonder czy Diana Ross.

Solistki Polskiej Opery Narodowej Edyta Piasecka wykona Pieśń Nai S.Moniuszki, Aleksandra Olczyk Pie Jesu a Rafał Bartmiński “Znasz Li ten Kraj” S.Moniuszki i rzadko wykonywany utwór “Módl się o duszo moja” z Mszy Polskiej Jana Maklakiewicza. Wystąpią znakomici muzycy, między innymi Veriko Tchumburidze, laureatka pierwszej nagrody ostatniego Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H Wieniawskiego, Piotr Pławner, Janusz Wawrowski oraz Adam Palma, który wykona Poloneza A-dur F. Chopina na gitarze. Więcej na www.jp2concert.com  oraz na Facebook: @jp2concert

Wybrane utwory są podniosłe, wywołują niezwykły nastrój. Klamrę koncertu stanowi muzyka F. Chopina w wykonaniu Szymona Nehringa w pięknej scenerii Zamku Królewskiego na Wawelu.To właśnie w Krakowie młody Karol Wojtyła kształcił się w Seminarium Duchownym, by po latach zostać głową Kościoła katolickiego. Ciekawostką będą mało znane zdjęcia Jana Pawła II oraz prawykonanie arii z Opery Hiob Krzesimira Dębskiego napisanej na podstawie dramatu Karola Wojtyły, zamówionej przez Polską Operę Królewską. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Jego Eminencji Kardynała Stanisława Dziwisza, Jego Ekscelencji Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Fundacji Jana Pawła II w Rzymie, Centrum Myśli JP2, Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R.Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, Angelicvm Roma, Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, Józef Piłsudski Institute of America.

Partnerem Koncertu jest Polsko-Słowiańska Unia Kredytowa.

Emisja online odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o 2 pm EDT na YouTube i stronie wydarzenia www.jp2concert.com Koncert dostępny będzie do wtorku 23 czerwca do godz. 24  Koncert jest pierwszym na tak dużą skalę projektem, który w rzeczywistym czasie połączy Polaków na całym świecie.

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.

About The Author

Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.

Related posts