Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa fundacji WOŚP

Reklama - Advertisement

Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak powiedział podczas konferencji prasowej, decyzja jest protestem przeciwko językowi nienawiści, który – jego zdaniem – prowadzi do eskalacji agresji w życiu publicznym. 

Jerzy Owsiak podkreślił, że prezydent Gdańska stracił życie w w dniu wyjątkowym, które powinno być szczególnie radosne. “To życie zostało stracone także podczas najpiękniejszego dnia jakim jest finał. Ja osobiście składam rezygnację z [funkcji] szefa fundacji, czyli prezesa zarządu. Fundacja dalej będzie funkcjonowała. Ta nienawiść, także w moja stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą. Dziękuję wszystkim którzy byli razem z nami, dziękuję za niezwykły finał. Nie poddajemy się, fundacja się nie podda.”

Jerzy Owsiak zapewnił, że nadal będzie pracował dla Fundacji. 

Prezydent Paweł Adamowicz został wczoraj zaatakowany przez nożownika podczas gdańskiego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rany prezydenta Gdańska były bardzo ciężkie – poważna rana serca, rana przepony oraz rany jamy brzusznej. O jego zgonie poinformowało przed godziną 15. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne.

Oto zapis konferencji prasowej z dnia dzisiejszego. Film zaczyna się 6:45 minuty:

(IAR)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here