Komisarz zdrowia miasta NYC o COVID i dostępnych metodach leczenia

Reklama - Advertisement

Komisarz ds. Zdrowia Dr. Ashwin Vasan, w Urzędzie Miasta Nowy Jork, spotkał się z lokalnymi mediami. W trakcie konferencji prasowej, powiedział on o dostępnych dla nowojorczyków metodach leczenia COVID – już dzisiaj, każdy zadzwonić może do swojego lekarza prowadzącego lub pod nowojorski numer telefonu – 212-COVID19 (212-268-4319) – to za jego pośrednictwem, połączyć może się z lekarzem i zapytać o dostępne lekarstwa, które skuteczne są w walce z COVID. Jeżeli nie macie ubezpieczenia, możecie dzwoniąc pod ten numer, dowiedzieć się jak uzyskać pomoc medyczną.

Komisarz podkreślił również jak ważna jest troska o zdrowie psychiczne i jakie kroki podejmuje miasto, aby o to zdrowie swoich mieszkańców zadbać. W wywiadzie dla Radio RAMPA dr. Vasan powiedział z jakimi problemami borykają się w tej sferze dzieci.

Radio RAMPA zapytało o nakaz zakrywania twarzy, który wciąż obowiązuje dzieci poniżej 5. roku życia, w nowojorskich szkołach. Nakaz ten spotkał się ze znaczącym sprzeciwem rodziców. Komisarz odpowiedział, że decyzja o wprowadzeniu nakazu zakrywania twarzy wśród najmłodszych była trudna, ale zdaniem polityków, słuszna. 

Komisarz w wywiadzie dla Radio RAMPA powiedział również o przygotowaniach związanych z ochroną zdrowia, w kontekście  zbliżających się wakacji i powrotu turystów do miasta.

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here