List od amerykańskich senatorów do premiera Polski w sprawie restytucji mienia żydowskiego?

Reklama - Advertisement

Biura amerykańskich senatorów Tammy Baldwin i Marco Rubio zaprzeczyły by wysłali oni list do premiera Morawieckiego w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu. Informacje o skierowaniu listu do szefa polskiego rządu podał portal Wirtualna Polska. 

Powołując się na anonimowe źródła w amerykańskim kongresie, Wirtualna Polska poinformowała, że około 60 amerykańskich senatorów podpisało i wysłało list do premiera Morawieckiego, domagając się restytucji mienia pożydowskiego. Jako jednego z sygnatariuszy, wskazano senatora z Florydy Marco Rubio.

Jak podaje Marek Wałkuski, korespondent Informacyjnej Agencji Radiowej w Waszyngtonie, osobiście odwiedził on biuro senatora Rubio w stolicy USA: jego pracownicy nie słyszeli o nowym liście w sprawie restytucji. Asystenci Marco Rubio przekonani byli, że chodzi o list do Premiera Morawieckiego z marca ubiegłego roku, który podpisało 59 senatorów.

Informacjom Wirtualnej Polski zaprzeczyli również współpracownicy senator Tammy Baldwin, która wskazana została jako inicjatorka listu. “Nasze biuro nie wysłało kolejnego listu w tej sprawie”, brzmi krótkie oświadczenie biura prasowego senator Baldwin.

Poza senatorami Rubio i Baldwin, Wirtualna Polska nie podaje żadnych innych sygnatariuszy listu, co uniemożliwia pełne zweryfikowanie podanych informacji.

(IAR)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here