Nowojorczycy wybrali nowe tablice rejestracyjne

Reklama:

Nowojorczycy wybrali jak wyglądać będą nowe tablice rejestracyjne. W głosowaniu udział wzięło 325 tysięcy osób, a prawie 50% z nich zagłosowało na grafikę zawierającą najbardziej rozpoznawalne symbole stanu: wodospad Niagara, Statua Wolności, panorama Manhattanu.

Nowe tablice są częścią planu gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo, co do modernizacji bezgotówkowego systemu płatności, z którego korzystamy już od jakiegoś czasu. Tablice z ciemnymi literami na jasnym tle, mają być lepiej “czytane” przez nowoczesną technologię. W związku z tym, każdy z kierowców, którego samochód posiada tablice starsze niż 10 lat, będzie musiał wymienić je na nowe. Prawo obowiązywać ma od 1 kwietnia 2020 roku. Opłata za wymianę wyniesie $25. Trzeba będzie zapłacić dodatkowo $20 za to, aby zachować swoje numery rejestracyjne. Szacuje się, że kierowców, którzy będą musieli od razu wymienić tablice jest 3 miliony – to oznacza dodatkowe $73 miliony dla stanu.

Pomysł gubernatora spotkał się od razu w otwartą krytyką ze strony lokalnych polityków i wyborców. Gubernator w piątek powiedział, że skłonny jest zgodzić się na inne, bardziej praktyczne wyjście. Powiedział, że być może znajdzie się sposób na to, aby nie było konieczności wymiany tablic, które są w dobrym stanie. Taką decyzję, mogłoby po inspekcji, podjąć DMV. Gubernator powiedział również, że jeżeli ustawodawcom nie podoba się opłata $25, mogą ją obniżyć, o ile znajdą pieniądze w budżecie. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts