Nowy Jork pozywa media społecznościowe w związku z kryzysem zdrowia psychicznego u młodzieży

NYC
Reklama - Advertisement

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams, ogłosił w środę, że miasto – w tym Departament Zdrowia i Edukacji – złożyło pozew w celu pociągnięcia pięciu platform mediów społecznościowych – TikTok, Instagram, Facebook, Snapchat i YouTube – do odpowiedzialności za podżeganie kryzysu zdrowia psychicznego młodzieży w całym kraju.

“Miasto przyłącza się do setek okręgów szkolnych z całego kraju i składa pozwy, których celem jest wymuszenie na gigantach technologicznych zmiany zachowania i odzyskanie kosztów przeciwdziałania temu zagrożeniu dla zdrowia publicznego,” podano w oświadczeniu. “Miasto Nowy Jork wydaje co roku ponad 100 milionów dolarów na programy i usługi w zakresie zdrowia psychicznego dla młodzieży. Aby pomóc zaradzić trwającemu kryzysowi i szkodom wyrządzanym przez te platformy, burmistrz Adams opublikował plan działania który zakłada

– pociągnięcie do odpowiedzialności media społecznościowe,

– zapewnienie edukacji i wsparcia młodym ludziom i rodzinom,

– badanie długoterminowego wpływu mediów społecznościowych na młodzież.”

Burmistrz Eric Adams powiedział: „Nasze miasto opiera się na innowacjach i technologii, ale wiele platform mediów społecznościowych zagraża zdrowiu psychicznemu naszych dzieci, promuje uzależnienia i zachęca do niebezpiecznych zachowań.” 

Jak podało miasto, “Administracja Adamsa podjęła wielokrotne działania w celu rozwiązania kryzysu zdrowia psychicznego wśród młodych ludzi. W zeszłym roku burmistrz Adams ogłosił, że miasto uruchomiło TeenSpace, bezpłatną usługę tele-zdrowia psychicznego dostępną dla wszystkich nastolatków w wieku od 13 do 17 lat w Nowym Jorku, która umożliwia nastolatkom kontakt z licencjonowanym terapeutą za pośrednictwem telefonu, wideo i tekst. W ciągu trzech miesięcy działania TeenSpace obsłużyło ponad 2000 młodych ludzi w pięciu gminach.”

Miasto opowiada się też, wraz z decydentami na szczeblu stanowym i federalnym, za wprowadzeniem przepisów nakładających na firmy zajmujące się mediami społecznościowymi obowiązek zapewnienia, że ich platformy są bezpieczne dla zdrowia psychicznego młodzieży.

Zobacz pełną konferencję prasową:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here