NY: wczesne głosowanie w wyborach prezydenckich

Reklama - Advertisement

W stanie Nowy Jork, od soboty, 24 października, trwa wczesne głosowanie w wyborach prezydenckich. Potrwa do 1 listopada. 

Ważne, aby oddać głos wcześniej, należy sprawdzić lokal do, którego należy sie udać – może być to inne miejsce, niż to, w którym głos oddać moglibyśmy w dzień właściwych wyborów, 3 listopada. 

Aby sprawdzić gdzie możesz zagłosować, wpisz swój adres na stronie:

https://voterlookup.elections.ny.gov/

Lokale, w których zagłosować można wcześniej: https://www.vote.nyc/page/early-voting-information

Nowojorczycy tłumnie udali się do lokali wyborczych, co spowodowało długie kolejki. Nawet burmistrz miasta Bill de Blasio, czekał ponad 3,5 godziny w kolejce, aby zagłosować wcześniej, w dzielnicy Park Slope na Brooklynie. 

Aby usprawnić głosowanie, komisja wyborcza ogłosiła wprowadzenie dodatkowych godzin głosowania w trzech ostatnich dniach, czyli do piątku do niedzieli:

w piątek i sobotę głosować będzie można od 7 a.m. do 5 p.m.

w niedzielę głosować będzie można od 7 a.m. do 4 p.m.

Komisja wyborcza wprowadziła również zasadę, że czas oczekiwania na oddanie wcześniej głosu nie może wynieść dłużej niż 30 minut. Lokale wyborcze mają podjąć kroki, które umożliwią dostosowanie się do tej zasady. 

Głos będzie mógł oddać każdy, o ile będzie stał w kolejce przed zamknięciem lokalu wyborczego. 

W stanie Nowy Jork zagłosować wcześniej można w 88 lokalach wyborczych. Na wtorek rano, 349,124 mieszkańców miasta Nowy Jork oddało swój głos wcześniej. 1.15 miliona zgłosiło chęć głosowania korespondencyjnego. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here