NYPD zakazuje policjantom niepotrzebnych rozmów i zgromadzeń na służbie

Advertisement - Reklama

Funkcjonariuszom nowojorskiej policji (NYPD) – zgodnie z notatką wewnętrzną – powiedziano, aby nie gromadzili się, ani nie prowadzili „niepotrzebnych” rozmów podczas służby.

Funkcjonariuszom policji zaznaczono, że rozmowy podczas “braku konieczności policyjnej interwencji” są zabronione.

The Police Benevolent Association of the City of New York – związek zawodowy policjantów – nazwało nakaz “niepotrzebnym”.

„Za niedługo nie będzie wystarczającej liczby policjantów gromadzących się w jakimkolwiek miejscu w mieście, ponieważ te nędzne warunki pracy i niskie płace zmuszają ich do masowych rezygnacji” – powiedział w oświadczeniu cytowanym przez “New York Post” prezes PBA Patrick Lynch.

 

Zarządzenie nastąpiło po tym, jak burmistrz miasta Eric Adams skrytykował policjantów, będąc świadkiem ich “zgromadzenia” podczas tzw. Summer Streets w sierpniu. Zajście zostało zarejestrowane przez świadka i opublikowane w mediach społecznościowych. Burmistrz powiedział, wskazując na grupę rozmawiających policjantów “co powiecie na to aby się “rozproszyć,” aby zapewnić bezpieczeństwo i lepiej zagospodarować personelem?”

 


 

Zdjęcie: Wikipedia/spurekar

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here