Omicron w Metropolii Nowojorskiej

Template of golden blister pack and pills for health projects or medicine topics.
Reklama - Advertisement

W metropolii nowojorskiej potwierdzono obecność nowego wariantu koronawirusa – Omikron. Jak potwierdziła gubernator stanu Nowy Jork, Kathy Hochul, z pewnością mówić można o minimum pięciu przypadkach. Omikron wykryto u czterech osób w mieście Nowy Jork i jednej osoby w Suffolk County na Long Island. Obecność nowego wariantu w swoich stanach potwierdzili równiez gubernator New Jersey Phil Murphy oraz gubernator Connecticut Ned Lamont.

Zarażone w Nowym Jorku osoby, mieszkać mają w dzielnicach Brooklyn i Queens. Ich status dotyczący zaszczepienia, nie został jeszcze podany do wiadomości. 

Władze miasta Nowy Jork zachęcają do szczepień, zapewniając, że szczepienia chronią przed nowym wariantem. Omikron ma być bardziej zaraźliwy, niż domunujący w tej chwili na świecie wariant Delta. W związku z nowym wariantem, władze miasta Nowy Jork wydały również rekomendację co do zakrywania twarzy wewnątrz budynków, bez względu na status zaszczepienia.

Omikron po raz pierwszy potwierdzony został w Afryce Południowej. W USA, jego obecność potwierdzono na poczatku grudnia, a pierwszym pacjentem była osoba z Kalifornii. 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here