Prezes IPN w Radio RAMPA – o Pomniku Katyńskim w Jersey City i celach współpracy z USA

Advertisement - Reklama

Z wizytą w Stanach Zjednoczonych przebywa delegacja Instytutu Pamięci Narodowej, z prezesem IPN, dr Karolem Nawrockim na czele. Goście przebywają w metropolii nowojorskiej, ale odwiedzą również Waszyngton, Chicago i Nowy Orlean. To właśnie w Nowym Orleanie, nastąpi spotkanie z przedstawicielami Muzeum II Wojny Światowej. IPN chce podkreślić m.in. jak wielu Amerykanów polskiego pochodzenia walczyło w II Wojnie Światowej. 

Podczas wizyty w Nowym Jorku, 30 listopada, w Konsulacie Generalnym RP na Manhattanie, prezes IPN wręczył odznaczenia dla członków opozycji demokratycznej w PRL, którzy mieszkają obecie w USA. 

W środę, 1 grudnia, Prezes Nawrocki spotkał się w Nowym Jorku m.in. z Ambasadorem RP przy ONZ Krzysztofem Szczerskim, a także, złożył wieniec pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. To tam udzielił wywiadu Radio RAMPA – w wywiadzie m.in. komentarz prezesa IPN co do walki o pozostawienie Pomnika Katyńskiego przy Exchange Place; szczegóły wizyty w USA i główne cele IPN dotyczące współpracy  z USA; o spotkaniu z młodzieżą polonijną, a także o emocjach podczas spotkania z zasłużonymi dla Polski emigrantami. Wywiad wyemitowany został na antenie Radio RAMPA 620 AM w sobotę, 4 grudnia.

 

Zobacz też:

Odznaczenia dla członków opozycji demokratycznej w PRL – Radio RAMPA (Polish)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here