Ostrzeżenie przed odrą na Brooklynie

Reklama - Advertisement

Przynajmniej 17 osób zostało zdiagnozowanych z odrą w metropolii nowojorskiej. Jedenaście z tych osób pochodzi z Rockland County, a sześć innych z dzielnicy Williamsburg na Brooklynie. Wszyscy pacjenci z Brooklynu to dzieci pomiędzy 11. miesiącem a czwartym rokiem życia i pochodzą ze środowisk rodzin ortodoksyjnych Żydów, potwierdziły lokalne władze. Dwójka dzieci została hospitalizowana w wyniku komplikacji (zapalenie płuc i infekcja ucha).

Władze oświadczyły również, że pierwszy przypadek zachorowania dotyczył dziecka, które wróciło z podróży do Izraela. W Rockland County, zarażeni zostali dorośli i dzieci. 

Dzisiaj na Williamsburgu zorganizowane zostanie spotkanie przedstawicieli Departamentu Zdrowia z mieszkańcami, aby podkreślić jak ważne w takiej sytuacji są szczepionki. Lokalna społeczność jest zaniepokojona, jako że odra jest chorobą, która jest bardzo zakaźna – choroba rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Pierwsze objawy to wysypka na twarzy, która kolejno rozprzestrzenia się po całym ciele.

 

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here