Parada Pułaskiego w Buffalo po raz 79.

Reklama - Advertisement

Parada Pułaskigo w Buffalo odbywa się już od 78 lat, a jej przewodniczącą od 17 lat jest Pani Mira Szramel. Parada odbywa się w połączeniu z Polsko-Amerykańskim Festiwalem organizowanym przez Cheektowaga Town. Jest to dzielnica, w której mieszka wielu Polaków oraz Amerykanów polskiego pochodzenia.

Hasło tegorocznej parady brzmi “Generał Pułaski Bohater Dwóch Krajów.” Biorą w niej udział organizacje polonijne, polsko-amerykańskie i amerykańskie. To wydarzenia przyciąga tłumy uczestników. Każdego roku pojawiają się politycy polskiego pochodzenia oraz lokalni. To wydarzenie wysokiej rangi, w której brali udział sami prezydenci, tacy jak: Ford i Nixon. Ponadto, znane osobistości, aktorzy, dziennikarze, autorzy książek o Polakach. Przyjeżdzają również przedstawiciele organizacji Polonijnych w Kanadzie, zespoły muzyczne i taneczne. Od kilku lat paradę zaszczycają również przedstawiciele Rządu Polskiego w osobach Konsuli z Nowego Jorku.

Średnio, każdego roku, w paradzie maszeruje 60 grup , a 1000 osób ją ogląda. Trasa trwa 30 minut i można oglądać relację z niej na lokalnej “kablówce” Time Warner. Stacja ta nagrywa całą paradę, a potem przez tydzień po zakończeniu wydarzenia emituje w porannym i wieczornym programie. Komentatorami Parady są dziennikarze popularnej stacji Tv Chanel 4.

Tegoroczna Parada Pułaskiego w Buffalo odbędzie się po raz 79. i zapewne pojawi się na niej tysiące ludzi.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here