Polish-American Chamber of Commerce North East: “jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego w USA, nawet do Prezydenta Trumpa”

Reklama - Advertisement

W czwartek, 12 lipca, w New Jersey, zainagurowano działalność Polish-American Chamber of Commerce North East. Izba ma na celu łączenie przedsiębiorców z obszaru północnego-wschodu USA, umożliwienie nawiązania zyskownych kontaktów biznesowych zarówno indywidualnym osobom jak i korporacjom, na arenie międzynarodowej, ze szczególną koncentracją na relacjach USA – Polska. 

Założycielami Izby, a jednocześnie zarząd tworzą:

Karolina Dehnhard, prezes izby, prawnik ds. rodzinnych renomowanej firmy prawnej Budd & Larner z New Jersey, założycielka Divorce Dynasty, czyli organizacji zrzeszającej profesjonalistów wspierających kobiety w trakcie rozwodu, od dawna zaangażowania w promowanie kobiet przedsiębiorców, posiadająca sieć kontaktów w środowisku amerykańskim;

Sabina Klimek, wiceprezese izby, jej szef w Polsce. Przez ostatnie cztery lata konsul, szefowa Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, ekspert ds. handlu i kontaktów biznesowych między USA a Polską. To ona na rynek amerykański wprowadziła 150 firm z Polski w trakcie swojej kadencji.

Alexandria Kołodko, sekretarz Izby, współwłaściciel firmy Brooklyn Imports, jednego z największych dystrybutorów polskich produktów w USA. Dzięki swojemu doświadczeniu w rynku amerykańskim, ale także, młodemu duchowi, Alexandria dbać będzie nie tylko o klientów wchodzących na rynek w USA, ale także, zależy jej na tym aby do izby przyłączało się jak najwięcej młodych osób. 

Skarbnikiem izby zostanie Henry Rinder, CPA, z prestiżowej firmy zajmującej się rachunkowością w New Jersey, Smolin Lupin. 

W wydarzeniu inaugurującym działalność izby w New Jersey, udział wzięło ponad 70 osób, wśród nich dyplomaci, przedsiębiorcy, artyści, m.in. członkowie Polish-American Business Club czy Tomasz Nowakowski, właściciel sieci piekarni w Warszawie, który podbijać będzie nowojorski rynek otwierając sieć restauracji Just Baked! na Manhattanie. Dodatkowo, prezentację dotyczącą reformy podatkowej oraz istotnych zmian w rozliczeniach podatkowych, które dotkną właścicieli biznesów przedstawiła Laura DiTommaso, partner w firmie Smolin Lupin. Podczas wydarzenia zaprezentowano również organizację Miss Polonia New Jersey, która już we wrześniu organizuje wybory Miss Polonia stanu New Jersey. 

Posłuchajcie o założeniach Izby Handlowej w relacji powyżej. 

Więcej info: https://www.facebook.com/PACCNE/

Strona internetowa: www.PACCNE.org 

 

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here