Polonia wspiera akcję Kaszanka na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci

Reklama - Advertisement

Polonia w metropolii nowojorskiej wspiera akcję charytatywną Kaszanka 2.0 dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Pomysłodawcą akcji jest korespondent radia RMF FM z Waszyngtonu, Paweł Żuchowski. Pomimo tego, że oficjalnie akcja ruszy w październiku, już organizowane są zbiórki i licytacje, a w efekcie, zgromadzono ponad 105,000 złotych!

Jest to druga edycja akcji, która rozpoczęła się od wyzwania Marcina Gortata – znany koszykarz powiedział, że da $1000 temu, kto nakłoni Amerykanina do zjedzenia kaszanki z jajkiem. “Wyczynowi” sprostał Mark, amerykański żołnierz, którego znalazł Paweł Żuchowski. Dziennikarz, który pochodzi ze Szczecina, pieniądze przeznaczył na Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci…

Posłuchajcie wywiadu z Pawłem, który na antenie Radio RAMPA 620 AM opowiedział o szczegółach akcji i nadchodzących wydarzeniach, w tym, o organizowanym 12 października, spotkaniu w Nowym Jorku.

Donacje można składać bezpośrednio na stronie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci, koniecznie wpisując dopisek KASZANKA, lub poprzez zbiórkę na Facebook: https://www.facebook.com/donate/1315628418611094/1315628431944426

Zdjęcia: Paweł Żuchowski

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here