Polska i USA jeszcze nigdy w historii nie współpracowały ze sobą tak blisko

Advertisement

W dniu 2 czerwca 2022 roku na konferencji prasowej Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przekazał, że symbolicznie rozpoczął budowę Magazynu Środków Bojowych w wielkopolskim Powidzu. Udział w jego finansowaniu mają NATO i Stany Zjednoczone. Korzystać z niego będzie bowiem brygadowa grupa bojowa sił USA.

Uczestniczący w uroczystości ambasador USA Mark Brzezinski podkreślił, że jego kraj stoi lojalnie przy Polsce. Dodał, że realizowane dziś inwestycje obronne w Polsce pozwolą też na lepsze wykorzystanie amerykańskich wojsk rotacyjnie stacjonujących w Polsce.

“Polska i USA jeszcze nigdy w historii nie współpracowały ze sobą tak blisko. Żołnierze obu państw regularnie uczą się nawzajem, i ćwiczą korzystanie z najnowocześniejszego sprzętu” podkreślił Mark Brzezinski.

Budowa Magazynu Środków Bojowych ma zakończyć się w kwietniu 2024 roku.

 

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: MON

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here