Polska koprodukcja “Strefa interesów” z dwoma Oskarami

Reklama - Advertisement

Oskary dla najlepszego filmu międzynarodowego i w kategorii Dźwięk, otrzymała “Strefa interesów”, film będący brytyjsko – polsko – amerykańską koprodukcją. Obraz w reżyserii Jonathana Glazera to opowieść o życiu komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, Rudolfa Hoessa i jego żony.

Producentka zwycięskiej produkcji Ewa Puszczyńska mówiła, że nagrodzony obraz to dwa filmy: jeden, który oglądamy, a drugi, którego słuchamy, i że te dwa filmy składają się w jeden film, który robi ogromne wrażenie. Ewa Puszczyńska dodała, że dźwięk jest bardzo istotnym elementem tego filmu i że warstwa dzwiękowa stworzona została współcześnie, gdyż w czasach okupacji nikt niczego w obozach nie nagrywał.

To godnie nagrodzony film opowiadający o braku reakcji na zło – powiedział dziennikarz filmowy Artur Zaborski, komentujący galę oskarową z Los Angeles.

“Strefa interesów” zdobyła wcześniej Grand Prix festiwalu w Cannes, trzy nagrody BAFTA i pięć nominacji do Oskara. Obraz otrzymał też nominację do Oskara w kategorii najlepszy film, reżyseria, scenariusz adaptowany.

“Strefa interesów” nawiązuje do powieści wojennej Martina Amisa z 2014 roku. W rolach głównych wystąpili Sandra Hueller i Christian Friedel. W kategorii najlepszy film międzynarodowy nominacje otrzymały także obrazy z Włoch, Japonii, Hiszpanii i Niemiec.

Oskara za najlepszy film otrzymał obraz Christophera Nolana “Oppenheimer”, który wygrał aż w 7 kategoriach.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Polski Instytut Sztuki Filmowej/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here