Polska modelka Zuzanna Bijoch najlepszym studentem roku Columbia University

Reklama - Advertisement
Polska modelka Zuzanna Bijoch otrzymała tytuł najlepszego absolwenta Columbia University, tzw. “Valedictorian of Columbia’s School of General Studies class of 2023”
 
Tytuł “Valedictorian” przyznawany jest temu absolwentowi, który spośród tysięcy studentów ukończy studia z najlepszym wynikiem na danym roku. Najlepszy student ma zaszczyt wygłosić mowę pożegnalną w imieniu wszystkich studentów na oficjalnej uroczystości zakończenia roku – w tym roku 15 maja na Columbia University zrobi to Zuzanna Bijoch, w todze i birecie.
 
Zuzanna pięć lat temu rozpoczęła studia na kierunku ekonomia finansowa w School of General Studies na Uniwersytecie Columbia. To jeden z 21 wydziałów na tej prestiżowej uczelni.
 

W nocie biograficznej podanej przez Columbia University czytamy: Zuzanna Bijoch – urodzona w Katowicach w Polsce, pracowała jako modelka w branży mody reprezentowana przez Next Model Management i przed zapisaniem się na Columbia University była konsekwentnie zaliczana do najlepszych modelek na świecie. W trakcie swojej kariery brała udział we wszystkich najważniejszych tygodniach mody, w tym w Nowym Jorku, Paryżu, Mediolanie i Londynie, pracując dla takich marek jak Prada, Chanel, Gucci, Valentino i niezliczonych innych. Pojawiała się również na okładkach różnych wydań magazynu Vogue, Harper’s Bazaar i Elle, a także była gościnnym jurorem polskiego Top Model. Otrzymała nagrodę Kobiety Roku w Polsce, przyznawaną przez magazyn Glamour w Polsce, regularnie występuje w polskich kanałach telewizyjnych. Zuzanna wykorzystała swoje doświadczenia dorastania w branży modowej do napisania i wydania powieści Modelka.

Zuzanna od zawsze interesowała się finansami i dlatego zdecydowała się na studia z ekonomii finansowej. W Columbią University pracowała jako asystentka naukowa na Wydziale Ekonomii Columbii. Zdobyła również nagrodę Romine z tego samego departamentu za pracę seminaryjną zatytułowaną „The Role Activist Ownership and Management Sentiment in Corporate Spin-off Value Creation” i była w zwycięskim zespole w konkursie IIG Investment Case Competition sponsorowanym przez Citadel. Pełniła również funkcje kierownicze jako dyrektor działu biznesowego w Columbia Economic Society oraz jako członek zarządu Lion Fund, funduszu hedgingowego prowadzonego przez studentów.

Zuzanna została wpisana na listę dziekanów i jest członkiem GS Honor Society oraz Phi Beta Kappa. Ukończyła studia z wyróżnieniem, uzyskując dyplom z ekonomii finansowej. Po ukończeniu studiów Zuzanna dołączy do BDT&MSD Partners w Nowym Jorku.

 
Zdjęcia: gs.columbia.edu oraz bijochzuzana/Instagram
 

 
 
Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here