Przesłuchanie Marka Brzezińskiego w Senacie

Reklama - Advertisement

Nominowany na stanowisko ambasadora USA w Polsce Mark Brzezinski powiedział podczas przesłuchań w Senacie, że będzie działał na rzecz wzmocnienia współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa z Polską  oraz rozwijania inicjatywy Trójmorza. Zapowiedział też, że będzie uważnie przyglądał się kwestii wolności mediów w Polsce.

Mark Brzeziński oświadczył, że dobrze zna Polskę i przypomniał swojego zmarłego ojca, Zbigniewa Brzezińskiego. “W naszej rodzinie, słowa: ‘Niech Żyje Polska’ i ‘Jeszcze Polska nie zginęła,’ miały swoje znaczenie – wspólne wartości i gotowość ich obrony,” mówił Mark Brzeziński. Brzeziński nazwał Polskę lojalnym sojusznikiem i zapowiedział, że będzie działać na rzecz wzmocnienia współpracy wojskowej i ekonomicznej w regionie poprzez inicjatywę Trójmorza, a także, że będzie działał wspólnie z polskimi władzami na rzecz Ukrainy, a także, demokratycznych aspiracji narodu białoruskiego. Podczas przesłuchań, senatorowie deklarowali jednoznaczne poparcie dla bezpieczeństwa Polski.

W pytaniach, kilkakrotnie powracała jednak sprawa demokracji oraz wolności mediów w Polsce, m.in. w kontekście koncesji dla TVN i TVN24. “Wolność mediów jest fundamentem demokracji,” odpowiedział Mark Brzeziński i dodał, że USA uważnie śledzą kwestię koncesji dla TVN24 oraz proponowanej ustawy o własności mediów w Polsce. Powiedział, że z zadowoleniem przyjmuje zapowiedzi Prezydenta Andrzeja Dudy, zawetowania jakiejkolwiek ustawy zagrażającej wolności mediów. 

(IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here