Radny NYC Robert Holden o wymogu szczepień, wyborach na burmistrza i lokalnych sprawach dystryktu 30.

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest radny miasta Nowy Jork Robert Holden, reprezentujący dzielnice Maspeth, Ridgewood, Glendale, Middle Village, Woodhaven i Woodside na Queensie. Radny, który wygrał prawybory partii demokratycznej w czerwcu, jest obecnie jedynym kandydatem na radnego dystryktu 30. na Queensie, a w związku z tym, pomimo formalnych wyborów 2 listopada, automatycznie wybrany zostaje na kolejną kadencję. 

W rozmowie z Radio RAMPA, radny komentuje wchodzący w życie w poniedziałek, nakaz egzekwowania szczepień wśród pracowników służb publicznych w NYC – radny powiedział, że liczy na to, iż w ostatniej chwili burmistrz Bill de Blasio zmieni zdanie i dojdzie do kompromisu. Póki co nakaz może doprowadzić do tego, że tysiące pracowników departamentów takich jak NYPD, FDNY czy działu sanitarnego, w poniedziałek przejdzie na przymusowy, bezpłatny urlop. Jak tłumaczył, rada miasta mogłaby powziąć niezależne od burmistrza kroki, jednak nie rozpoczęto w tym kierunku żadnych działań. 

Radny Robert Holden komentuje również trwające wybory na burmistrza miasta Nowy Jork – mówi o tym, jak ważne jest aby wyjść i zagłosować – sam nie podał, którego z kandydatów popiera. Zaapelował do wyborców, aby zagłosowali na osobę, której program odpowiada temu co potocznie nazywamy “podejściem zdrowo-rozsądkowym.” 

Radny Holden aktualizuje również naszych słuchaczy, wśród których wielu to mieszkańcy jego dystryktu, w sprawach dotyczących zgłaszanych zażaleń na hałas czy kradzieże katalizatorów. 

Pełna rozmowa:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here