Sądowy finał sprawy z nietrzeźwą pokojówką

Sądowy finał sprawy z nietrzeźwą pokojówką
Photo Credit To NY Post, październik 2018
Reklama:

Jest prawne wyjaśnienie sytuacji, którą na pierwszej stronie opisał w październiku dziennik the New York Post: Amerykanka Genevieve Snow opublikowała wówczas na swoim profilu na Facebook zdjęcia nietrzeźwej pokojówki, którą wynajęła do posprzątania swojego mieszkania na Williamsburgu. Ta jednak, opróżniła barek i spustoszyła mieszkanie Snow. Amerykanka o zniszczenia dokonane przez pokojówkę, winą obarczyła Joannę Oltuszewską, którą mylnie związała z Joanna Cleaning Service – serwisem sprzątającym należącym w istocie do Pani Joanny Sokołowski. 

Jak podaje w wiadomości do Radio RAMPA Pani Joanna Sokołowski, właścicielka serwisu sprzątającego Joanna Cleaning Service, Joanna Oltuszewska to jej była pracownica, która założyła własny biznes o nazwie Joanna’s Cleaning.

Amerykanka twierdzi iż pomyliła się: winą za zajście obarczyła Joanna Cleaning Service, a w rzeczywistości korzystała z usług Joanna’s Cleaning, firmy Joanny Oltuszewskiej. W październiku jednak, na profilach biznesu Joanna Cleaning Service na Yelp, a także w sieci, Snow opublikowała negatywne oceny pracy Joanna Cleaning Service, nie mogąc uzyskać zadośćuczynienia od Joanny Otluszewskiej.

Afera z nietrzeźwą pokojówką na pierwszej stronie New York Post

Joanna Sokolowski tak wspomina to, w jaki sposób dowiedziała się o całej sytuacji: “1 października zeszłego roku dostałam anonimowy telefon, że mam zapłacić za szkody. Pan się nie przedstawił i nie powiedział o kogo chodzi. Po czym się rozłączył. Potraktowałam to jako jakiś spam.” 

Po zauważeniu złej recenzji swojego biznesu na Yelp, Pani Sokołowski skontaktować chciała się od razu z Genevieve Snow i wyjaśnić pomyłkę – ta sama klientka, wcześniej wystawiła im przecież dwie pięćiogwiazdkowe recenzje, a już od dłuższego czasu nie korzystała z usług Joanna Cleaning Service. “Ponieważ ja mam jej telefon, próbowałam się do niej dodzwonić. Nie odbierała. Napisałam text message, że to jest definitywnie pomyłka i że zatrudniła Joanna’s Cleaning. Ale do tego doszłam dopiero po tym jak wysłała mi kopie emaili, gdzie było wyraźnie napisane, że Joanna Oltuszewska obsługiwała ją w tym feralnym dniu,” pisze w korespondencji do Radio RAMPA Pani Sokołowski. 

Pani Sokołowski twierdzi, że Amerykanka nie przyjmowała do wiadomości, że wystawia negatywne opinie złemu biznesowi. “Zupełnie obce osoby się z nią zaczęły kontaktować, że się pomyliła, więc wiedziała od samego początku. Mogła się jeszcze wycofać, ale wolała paradować przed kamerami i udawać,” pisze Pani Sokołowski, która zdecydowała się wnieść sprawę do sądu. “Jej postawa, brak komunikacji i blokowanie doprowadziły do zniszczenia mojej reputacji i ciężkiej pracy. Pomijając już fakt, że nawoływała swoich znajomych do wystawiania mi złych opnii,” pisze Sokołowski dodając, że po tak negatywnej prasie, dostawała setki głuchych telefonów, niemoralnych propozycji, a także gróźb. “To był koszmar,” kończy Pani Sokołowski.

Jak podaje Joanna Sokołowski, Amerykanka za niewłaściwe oskarżenie Joanna Cleaning Service, w ramach ugody, zapłacić musi odszkodowanie, a także, oficjalne przeprosić. Snow opublikowała poniższy post na swoim profilu na Facebook, 19 lutego br. /tłumaczenie, pisownia oryginalna/:

“Zdałam sobie sprawę, że w moim poście o pijanej pokojówce zatagowałam niewłaściwy biznes i niewłaściwą osobę. Są dwie, niezwiązane ze sobą Joanny. Joanna Sokołowska (niewinna osoba) jest właścicielem i prowadzi biznes o nazwie Joanna Cleaning Service. Joanna Oltuszewska (oszustka w różowej koszulce) jest właścicielem i prowadzi biznes o nazwie Joanna’s Cleaning. To są całkowicie dwie różne firmy.

Fałszywie przyjęłam, że to Joanna S. skontaktowała się ze mną, kiedy w rzeczywistości była to Joanna O. Powinnam była sprawdzić profesjonalny email Joanny Cleaning Service aby się upewnić. Przepraszam, Joanna Sokolowska, za pomyłkę, która rozeszła się w sieci, i za straty jakie Ty i Twój biznes z związku z tym ponieśliście. To nie byłaś Ty, to była Joanna Oltuszewska.”

Następnie Amerykanka podaje linki do strony Yelp Joanny Oltuszewskiej aka biznes różowej koszulki – Joanna’s Cleaning – który już widnieje jako zamknięty, oraz link do biznesu Joanna Cleaning Service należącego do Joanny Sokołowski:

I have come to realize that I tagged the wrong business and wrong person in my facebook post about the drunk cleaning…

Posted by Geevee Snow on Tuesday, February 19, 2019

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts