Szkoły publiczne w NYC bez przerwy świątecznej

Reklama - Advertisement

Kanclerz Richard A. Carranza, odpowiedzialny za edukację w ponad 1800 szkołach publicznych w mieście Nowy Jork, ogłosił w piątek, że zdalna nauka będzie kontynuowana w czasie wcześniej zaplanowanej przerwy świątecznej, czy tzw. Spring Break.

Oryginalnie uczniowie mieli mieć wolne od 9 do 17 kwietnia – w tym czasie świętowana jest Wielkanoc. Ze względu na epidemię koronawirusa, jak poinformował kanclerz, oraz “dla zdrowia i dobra wszystkich,” zajęcia szkolne muszą być kontynuowane.

Szkoły publiczne będą kontynuowały zdalną naukę od 9 do 17 kwietnia. Ponieważ wielu Nowojorczyków planuje obchodzić Wielki Czwartek i Wielki Piątek (9 i 10 kwietnia), to uczniowie i szkoły mają podjąć decyzję o prowadzeniu zajęć w te dni. Oficjalnie, nie będą to dni wolne od szkoły, a zajęcia będą kontynuowane dla uczniów, którzy nie obchodzą świąt.

Wiele szkół katolickich w mieście stosuje się do powyższych zasad, ale zdecydowano o odwołaniu zajęć w Wielki Czwartek i Piątek oraz ograniczeniu zajęć w tygodniu od 13-17 kwietnia.

Decyzja jednak, w każdym z przypadków, zależy od danej szkoły.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here