New York State Nurses Association (NASNA) ma aż 12 000 członków, grożących przeprowadzeniem strajków w siedmiu szpitalach w stanie Nowy Jork, w których kontrakty wygasły 31 grudnia. Chodzi o następujące szpitale: Montefiore, Mount Sinai Hospital, Mount Sinai Morningside and West, Maimonides, BronxCare, Richmond University Medical Center i Flushing Hospital Medical Center.

Szpital New York – Presbyterian i jego pielęgniarki osiągnęli wstępne porozumienie w weekend, tydzień przed tym, jak pielęgniarki w tym szpitalu i siedmiu innych miały rozpocząć strajk. Zgodnie z zaoferowaną umową pielęgniarki otrzymają 18-procentowe podwyżki w ciągu najbliższych trzech lat, z dodatkowymi zachętami do zatrzymania doświadczonych pielęgniarek. Szpital zobowiązuje się również do rozwiązania problemu chronicznego niedoboru personelu przy jednoczesnej poprawie wskaźników personelu w izbie przyjęć i według źródeł nie będzie żadnych cięć w świadczeniach zdrowotnych.

Strajk pielęgniarek jest zaplanowany na 9 stycznia.

Zdjęcie: NYSNA/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here