To dzisiaj: ważne wybory dla mieszkańców miasta NYC i stanu NJ

Reklama - Advertisement

2 listopada 2021 roku – to właśnie dzisiaj, mieszkańcy miasta Nowy Jork oraz mieszkańcy stanu New Jersey – wezmą udział w jednych z najważniejszych do wielu lat wyborów. W mieście Nowy Jork mieszkańcy będą wybierać przede wszystkim burmistrza. W New Jersey, kluczowe są wybory na gubernatora stanu. 

W mieście Nowy Jork wyborcy głosować będą m.in na radnych, ale oczy całego kraju są zwrócone na wyścig o fotel burmistrza. O głosy nowojorczyków ubiegają się: Demokrata Eric Adams, pełniący funkcję prezydenta dzielnicy Brooklyn, były policjant, oraz Republikanin Curtis Sliwa, założyciel grupy Guardian Angels, dumny ze swojego polsko-włoskiego pochodzenia. Wydaje się, że w ostatnich dniach, kwestie szczepień przeciwko COVID-19, oraz nakazu szczepień wśród pracowników służb publicznych miasta Nowy Jork, grały pierwsze skrzypce na trasie kampanii wyborczej. Curtis Sliwa ma jasne poparcie przeciwników nakazu – zapowiedział, że odwoła nakazy i przywróci do pracy osoby, które przez nie straciły pracę. Eric Adams, który popiera wprowadzone przez burmistrza Billa de Blasio nakazy, powiedział, że kwestia bezpieczeństwa zdrowia publicznego nie powinna być wykorzystywana w kampanii politycznej. W poniedziałek, u boku Sliwy, poparcia udzielał mu, były republikański gubernator stanu Nowy Jork, George Pataki.

W mieście Nowy Jork, większość zarejestrowanych wyborców uda się do urn osobiście 2 listopada – z opcji wcześniejszego głosowania skorzystało tylko 3.4% mieszkańców miasta. W NYC, we wtorek głosować można od 6 rano do 9 wieczorem. Aby sprawdzić gdzie oddać możesz swój głos, wejdź na stronę: Home | NYC Board of Elections (vote.nyc)

W New Jersey, mieszkańcy wybierają wszystkich radnych i senatorów stanowych, a także wielu lokalnych polityków, jednak najwięcej uwagi przyciąga wyścig o fotel gubernatora – podobnie jak w stanie Virginia – te wybory będą jednocześnie oceną pierwszych miesięcy pracy administracji Prezydenta Joe Bidena. Demokrata Phil Murphy, ubiega się o drugą kadencję, co nie udało się żadnemu poprzednikowi z jego partii od roku 1977. Republikanin Jack Ciattarelli, pewny jest zwycięstwa, głosząc slogan “Naprawimy New Jersey.” Wywiad z Jackiem Ciattarelli dla Radio RAMPA możecie obejrzeć tutaj: Jack Ciattarelli w Radio RAMPA – Republikanin na stanowisko gubernatora stanu New Jersey – Radio RAMPA (Polish)

Sekretarz Stanu New Jersey, Tahesha Way, podała, że z opcji wcześniejszego głosowania skorzystało 207,863 osób, a 495,336 wyborców zagłosowało korespondencyjnie. W NJ, we wtorek głosować można od 6 rano do 8 wieczorem. Aby sprawdzić gdzie możesz oddać swój głos, wejdź na stronę: NJ DOS – Division of Elections – Election Day Polling Locations

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here