USA: książka o Witoldzie Pileckim na półkach księgarni

Date:

W przededniu amerykańskiej premiery biografii rotmistrza Witolda Pileckiego zatytułowanej „Ochotnik” (The Volunteer), 24 czerwca, w konsulacie RP w Nowym Jorku odbyła się oficjalna prezentacja książki oraz spotkanie z jej autorem Jackiem Fairweatherem. W prezentacji uczestniczyli polscy dyplomaci, przedstawiciele Instytutu Pileckiego oraz amerykańscy czytelnicy. 

Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski uważa, że po raz pierwszy opowieść o Witoldzie Pileckim ma szansę dotrzeć do szerokiej opinii publicznej w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreślił Konsul, jest to zasługa autora książki – doświadczonego pisarza i dziennikarza – Jacka Fairweathera. “Umie Jack przedstawić Witolda Pileckiego w taki sposób, by z jednej strony nic nie zagubić z przywiązania do naszej polskości, a jednocześnie uniwersalizuje ten przekaz, pokazuje, że jest to człowiek, który jest bohaterem dla wszystkich,” powiedział Konsul Golubiewski.

Dyrektor instytutu Witolda Pileckiego, dr Wojciech Kozłowski mówi, że książka ma szansę na sukces w Stanach Zjednoczonych, ponieważ wydało ją znane amerykańskie wydawnictwo i skierowana jest na tutejszy rynek. “Napisane jest dla niepolskiego czytelnika, dla człowieka, który nie zna historii Polski, i nie zna naszej kultury,” podkreśla Kozłowski, którego Instytut pomagał zbierać materiały do książki.

Przeznaczona dla amerykańskich czytelników biografia Witolda Pileckiego nosi tytuł “Ochotnik – Jeden człowiek. Podziemna Armia i Tajna Misja Zniszczenia Auschwitz”/”The Volunteer. One Man, an Underground Army, and the Secret Mission to Destroy Auschwitz.”

Książka ukazuje się w Stanach Zjednoczonych nakładem znanego wydawnictwa Harper Collins. Od dziś jest dostępna w największych amerykańskich księgarniach. Jack Fairweather podkreśla, że jego książka opowiada nie tylko o Witoldzie Pileckim ale rówież o samej Polsce w okresie wojny. “Za mało uwagi poświęcano Polsce w czasie wojny i po jej zakończeniu. Chcę pokazać jak ważną rolę odegrał Wasz kraj w walce z Niemcami,” powiedział Fairweather. 

W opisie książki wydawnictwo Harper Collins podkreśla, że opowiada ona niezwykłą historię infiltracji Auschwitz przez bojownika polskiego państwa podziemnego. 

(IAR)

 

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.
RAMPA 620AM
RAMPA 620AMhttp://www.Rampa620am.com
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Nowy Jork: w lokalnych wyborach zagłosują tylko obywatele

Nowojorskie prawo, na podstawie którego, posiadacze zielonych kart i...

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni...

Reakcje na wyrok Sądu Najwyższego w sprawie aborcji

Prezydent USA Joe Biden skrytykował decyzję Sądu Najwyższego unieważniającą...

Biały Dom o nadchodzącej wizycie Prezydenta USA w Europie

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w...