USA przeprowadziły naloty na proirańskie siły w Syrii

Reklama - Advertisement

Stany Zjednoczone przeprowadziły naloty na proirańskie bojówki w Syrii – poinformował Pentagon. Atak sił powietrznych USA był odpowiedzią na uderzenie irańskiego drona w obiekt wykorzystywany przez amerykański personel w północno-wschodniej Syrii.

Według Pentagonu atak na amerykański obiekt w pobliżu miejscowości Al-Hasaka w północno-wschodniej Syrii został przeprowadzony za pomocą wyprodukowanego w Iranie bezzałogowego pojazdu latającego. W jego wyniku zginął jeden pracownik cywilny, a inny został ranny. Rannych zostało także pięciu żołnierzy.

Na polecenie prezydenta Joe Bidena upoważniłem siły centralnego dowództwa USA do przeprowadzenia precyzyjnych nalotów we wschodniej Syrii na obiekty wykorzystywane przez grupy powiązane z irańskim korpusem strażników rewolucji islamskiej – oświadczył sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin.

Jeszcze przed najnowszym atakiem przedstawiciele Pentagonu informowali o nasileniu ataków przy użyciu dronów, rakiet i moździerzy przez oddziały wspierane przez Iran. Od stycznia 2021 roku naliczono ich 78. Jednak amerykański personel był rzadko poszkodowany w tych atakach.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here