Wsparcie dla Leny Wawrzyckiej – pomóż w walce z rakiem!

Reklama - Advertisement

Wsparcie dla Leny Wawrzyckiej

Dziewczynka choruje na siatkówczaka obuocznego, a jedyną szansą na ocalenie wzroku i pełne wyzdrowienie jest leczenie w USA – dr. Abramson w Memorial Sloan-Kettering Cancer Center daje Lence 98% szansy na wyleczenie.

Leczenie wycenione zostało na 1,3 mln zł. Klinika przygotowująca wycenę leczenia zaznaczyła jednak, że są to koszta szacunkowe i mogą one wzrosnąć. Leczenie obejmuje 6-8 zabiegów podania leków bezpośrednio tętnicą udową do oczu w znieczuleniu ogólnym oraz 2-3 zabiegi laserem.

lenka konto
MAMY TYLKO 4 TYGODNIE ZA ZEBRANIE PEŁNEJ KWOTY.
Dziewczynka urodziła się zdrowa. Kiedy Lenka miała 6 miesięcy jej mama zauważyła podejrzany odblask w jej oczku. Diagnoza była miażdżąca – nowotwór złośliwy obuoczny.
Lenka przeszła 6 cykli chemioterapii, zastosowano leczenie krio – i laseroterapią. Niestety wymienione metody leczenia nie przyniosły rezultatów. Stan Lenki obecnie jest poważny. Ma nowe guzy w obu oczkach i polscy lekarze nie mają już skutecznych metod leczenia. Istnieje realna groźba przerzutów do mózgu.

Dlaczego leczenie w Polsce jest tak mało skuteczne i co wyróznia klinikę w USA? W Polsce melphalan przyjęło może kilkanaścioro dzieci, z czego na tę chwilę żadne nie zakończyło procedury 3 podań. W USA zakończonych procedur (3-4 podania) jest około 1.600! I najgorsze, przed czym drżą wszyscy rodzice – powikłania. Wstrząs anafilaktyczny, zanik tętna – takie straszne rzeczy działy się u innych dzieci przy próbach podania melphalanu w Polsce. Nie wiemy, dlaczego tak się dzieje, nie jesteśmy lekarzami. Być może to efekt tego, że w USA jest inny protokół leczenia?
Sam melphalan to nie wszystko – liczy się skład całej mieszanki. Tak naprawdę sam melphalan nie działa, podawany jest z dwiema innymi substancjami. Skład mieszanki jest inny praktycznie w każdym kraju, który prowadzi to leczenie. Inny jest też sam schemat leczenia – w Polsce lekarze wierzą, że zadziała chemia ogólnoustrojowa, która przechodzi przez cały organizm – zaczynają leczenie od podania 6 cyklów. W USA chemii ogólnej w ogóle się nie podaje. Laser, który w Polsce leczy nowe aktywne guzki, w USA jest stosowany jako pierwszy etap leczenia wraz z podaniem melphalanu – dotętniczo, a jeśli trzeba, to także doszklistkowo.

Najważniejsze, że ta metoda podania trafia bezpośrednio do oka, uderzając całym swoim ładunkiem w guz, a tym samym oszczędzając zdrowe tkanki. W Polsce szacuje się skuteczność leczenia na 50%, w USA jest to 98% – nie ma innego szpitala, który ma tak niewielki procent niepowodzeń. Dlatego chcemy, żeby Lena miała szansę na leczenie właśnie tam.

Nie pozwólmy aby świat tej małej dziewczynki ogarneła ciemność. Prosimy Państwa o dołączenie do Armii Lenki, w tej zwycięskiej bitwie o jej zdrowie i życie. Wpłacając nawet niewielką kwotę przybliżają Państwo Lence powrót do świata szczęśliwego dzieciństwa, wypełnionego miłością rodziny, w którym nie ma bólu, cierpienia, niepewności i morza wylanych łez.

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here