Zimna Wojna bez Oskara. Pawlikowski i Kulig po gali w Hollywood

Reklama - Advertisement

“Zimna wojna” jest pierwszym polskim filmem, który otrzymał nominacje do Oscara w trzech kategoriach: za najlepszy film nieanglojęzyczny, zdjęcia i reżyserię. Jednak te trzy nagrody przypadły w tym roku meksykańskiemu filmowi “Roma”. 

Paweł Pawlikowski nie czuje się rozczarowany faktem, że „Zimna wojna” nie zdobyła „Oscara”. Po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej polski reżyser powiedział, że Oscary kończą jego przygodę z tym filmem. 

Odtwórczyni głównej roli w “Zimnej Wojnie” Joanna Kulig powiedziała natomiast, że mimo braku Oscara udział ceremonii w Hollywood był dla całej polskiej ekipy wielkim przeżyciem i zwieńczeniem pracy nad filmem. Podkreśliła, że film Pawła Pawlikowskiego jest bardzo ważny i dla niej osobiście i dla polskiego kina.

Paweł Pawlikowski ma już nagrodę Akademii, zdobytą w 2015 roku za film “Ida”.

 

(IAR)

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here