Immigration Service łaskawe dla aplikantów DACA

Immigration Service łaskawe dla aplikantów DACA

Prawie 100 wniosków o przedłużenie legalnego statusu w USA na podstawie Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA), zostało odrzuconych przez Immigration, po tym jak aplikacje, z powodu opóźnień poczty amerykańskiej, nie dotarły do urzędu imigracyjnego na wyznaczony na 5 października termin. Teraz, Departament Homeland Security zezwolił aplikującym, których wnioski odrzucono, na ponownie ich złożenie.

Immigration w ubiegłym tygodniu wydało oświadczenie, w którym stwierdzono, że nie ma odwrotu od decyzji i osoby spóźnione, nie otrzymają przedłużenia statusu. Środowa decyzja Homeland Security pozwoli rzeczonym aplikantom na możliwość ponownego złożenia wniosku, pod warunkiem okazania dowodów, że aplikacja w rzeczy samej, wysłana została w odpowiednim terminie.

Sytuacja dotyczy przynajmniej 74 aplikantów z okolic Nowego Jorku i Chicago. Odpowiedzialność za problem z pocztą w okolicach Chicago, gdzie do sytuacji doszło, przyjęła na siebie poczta amerykańska. 

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts