Piotr Świerczewski królem strzelców, PZPN zachwycony polonijną piłką nożną – relacja audio

W weekend 26-27 sierpnia, 2017, miejsce miał już XXVII Memoriał im. Kazimierza Deyny. Zwycięzcami w kategorii Open została drużyna Olympia Stamford z CT, na drugim miejscu uplasowała się nowojorska drużyna Stal Mielec, na trzecim Polonia Gwardia NY, a na czwartym Polonia Falcon.

W kategorii Over 40, rozegranej w sobotę, pierwsze miejsce zajęła drużyna Wisła Garfield. W ten dzień również, polonijnej piłki nożnej zasmakowali goście specjalni tegorocznego memoriału: reprezentant kadry narodowej w latach 1992-2003 Piotr Świerczewski oraz Łukasz Wachowski z Polskiego Związku Piłki Nożnej, który to związek po raz pierwszy w historii patronatem honorowym objął memoriał. Ponadto, Piotr Świerczewski został tego dnia okrzyknięty królem strzelców, w czterech meczach zdobywając 7 bramek.

W niedzielę, osiem drużyn stoczyło pojedynek o puchar memoriału. Oprócz pucharów za wygrane mecze, organizatorzy przygotowali również extra nagrody. Bramkarzem turnieju wybrany został Wojciech Sobótka z drużyny Olympia Stamford, a od PZPNu uhonorowany został on koszulką Wojciecha Szczęsnego podpisaną przez polskiego bramkarza! Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Sebastian Stużewski z drużyny Polonia Falcon, który w nagrodę od PZPNu otrzymał koszulkę Arkadiusza Milika, również z autografem.

PZPN uhonorował również Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich, składając na ręce jego prezesa Jerzego Karwowskiego, symboliczną statuetkę oraz wręczając mu koszulkę reprezentacji polskiej w piłce nożnej wraz z podpisami członków drużyny. Zarząd ZPKP przygotował również pamiątki i podziękowania dla gości specjalnych.

W ciągu dwóch dni turnieju, który miejsce miał w Blairstown, NJ, czas był aby nie tylko pograć w piłkę, ale również potańczyć, zjeść polskie jedzenie oraz spędzić czas w rodzinnym gronie. ZPKP przygotował dodatkowe atrakcje dla dzieci: dmuchane trampoliny, zawody piłkarskie oraz turniej piłki nożnej dla najmłodszych. Mecze na żywo komentował Wojciech Ziembowicz, znany dziennikarz sportowy.

Zapraszamy do wysłuchania relacji audio.

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.