Za brak spotkania Putin-Trump ukarani zostaną winni

Za brak spotkania Putin-Trump ukarani zostaną winni

Podczas szczytu APEC nie doszło do formalnego spotkania prezydentów Donalda Trumpa i Władimira Putina, ze względu na, jak oficjalnie podano, “konflikt grafików” obu prezydentów. Trump i Putin zdołali porozmawiać podczas konferencji, ale było to spotkanie nieformalne, bez udziału tłumacza czy doradców.

Podczas spotkania z dziennikarzami, Prezydent Rosji podczas zapewnił, że osoby winne tego, że grafików nie udało się skoordynować, “będą za to ukarane.” Putin podkreślił, że brak spotkania wynikał z formalności protokolarnych, których nie wypełnili pracownicy ich biur.

Jak stwierdził Prezydent Putin, pomimo braku dłuższego spotkania, obaj prezydenci zdążyli omówić to co planowali. Możliwość do tego nastała podczas gdy udawali się oni w miejsce wykonania wspólnej fotografii uczestników szczytu. Rozmowa przeprowadzona była w języku angielskim. 

Prezydent Donald Trump oświadczył po spotkaniu, że osobiście zapytał Prezydenta Putina o ingerencję Rosji w wybory prezydenckie w USA, oraz, że Putin zapewnił go, że takiej ingerencji nie było. Prezydent Trump dodał, że nie ma podstaw nie wierzyć słowom prezydenta Rosji, aczkolwiek co do samej ingerencji Rosji w wybory, wierzy przede wszystkim temu co mówią jego doradcy i izby amerykańskie. 

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts