ASA College zapłaci za fałszywe obietnice względem studentów

Reklama - Advertisement

Komisarz Departamentu Ochrony Konsumentów i Pracowników (DCWP) Vilda Vera Mayuga ogłosiła ugodę miasta Nowy Jork z ASA College, jedną z największych szkół prywatnych w Nowym Jorku, za wprowadzającą w błąd reklamę, która narusza miejskie prawo ochrony konsumentów.

Od stycznia do sierpnia tego roku ASA wypuściła setki reklam, w tym w metrze i mediach społecznościowych, skierowanych do imigrantów, nowojorczyków o niskich dochodach, którzy mogą potrzebować wiz lub pomocy finansowej, aby uczęszczać na wyższe uczelnie. Niektóre z reklam obiecywały, że ASA może pomóc studentom w uzyskaniu określonych rodzajów wiz, które pozwolą im legalnie przebywać w Stanach Zjednoczonych, oraz że studenci mogą w ciągu 16 miesięcy ukończyć określone programy. Reklamy głosiły też, że studenci otrzymają „prezent” w wysokości 4 000-8 000 USD po ukończeniu studiów, który w rzeczywistości był stypendium z wieloma warunkami i ograniczeniami.

ASA zgodziła się zapłacić 112,500 USD w ramach kar cywilnych i przestrzegać na przyszłość Prawa Ochrony Konsumentów.

„Szkolnictwo wyższe jest podstawowym prawem człowieka, a instytucje edukacyjne nie powinny wykorzystywać swojej pozycji i narażać studentów na porażki lub opieranie swoich decyzji na fałszywych obietnicach” – powiedziała przewodnicząca Komisji Ochrony Konsumentów i Pracowników, członkini Rady Marjorie Velázquez. „Jesteśmy miastem zbudowanym na imigrantach, z których wielu to młodzi dorośli i studenci, którzy chcą iść naprzód i stworzyć dziedzictwo, z którego mogą być dumni przez wiele lat. ASA College musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności za swoje fałszywe obietnice, aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości i powinien być lekcją dla wszystkich instytucji edukacyjnych. Te zwodnicze taktyki marketingowe wpływają na społeczności imigrantów i uczniów o niskich dochodach, a także ich rodziny, które polegały na tych obietnicach lub nierealistycznych terminach” – dodała Marjorie Velázquez.
 
„ASA nielegalnie żerowała na bezbronnych imigrantach, szukających lepszego życia w Nowym Jorku” – powiedziała przewodnicząca Komitetu Imigracyjnego, członek Rady Shahana Hanif. „Ugoda z DCWP to zwycięstwo imigrantów w naszym mieście i wielu innych, którzy mają nadzieję kiedyś nazwać to miejsce domem. Nie popełnij błędu, każda firma w naszym mieście musi przestrzegać naszych praw, a jeśli odmówi, nasze miasto zapewni sprawiedliwość”.
 
 
Oto grafika, która reklamowała “legalny pobyt” dla studentów: 
 
 
Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here