Wnioska migrantów przenoszona na wyspę Randalla

Advertisement - Reklama

Burmistrz Miasta Nowy Jork Eric Adams powiedział w poniedziałek, 3 października w wydanym oświadczeniu, że wioska migrantów budowana w Orchard Beach na Bronksie zostanie przeniesiona na wyspę Randalla. Zmiana decyzji w kwestii lokalizacji wioski nastąpiła po niewielkiej powodzi w weekend w okolicy Orchard Beach, gdzie budowano miasto namiotowe.

W oświadczeniu Burmistrz Adams powiedział: “Nowy Jork samodzielnie, bezpiecznie i skutecznie, zapewnił schronienie, opiekę zdrowotną, edukację i szereg innych usług ponad 16 000 osób ubiegających się o azyl, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy dążą do lepszego życia. Ponieważ obecnie pracujemy nad otwarciem pierwszego w mieście Centrum Reagowania i Pomocy Humanitarnej w sytuacjach kryzysowych, bezpieczeństwo osób ubiegających się o azyl pozostaje naszym najwyższym priorytetem. Po burzach, które miały miejsce w ten weekend, New York City Emergency Management ustaliło, że chociaż będziemy w stanie wprowadzić niezbędne środki łagodzące, przeniesienie Centrum pomocy humanitarnej Orchard Beach na Randall’s Island jest najbardziej wydajną i efektywną drogą naprzód, a praca jest w toku, aby wykonać ten ruch. Ta nowa lokalizacja jest mniej podatna na powodzie, jest bliżej transportu publicznego i zapewni chwilowe wytchnienie dla 500 osób ubiegających się o azyl. Spodziewamy się, że ta wioska migracyjna zostanie otwarta mniej więcej w tym samym czasie, co pierwotnie planowana lokalizacja”.

Ośrodki zapewnią pełną listą usług i wesprą potrzeby osób ubiegających się o azyl, natychmiast oferując schronienie, żywność, opiekę medyczną, opiekę medyczną, między innymi w profesjonalnie zaprojektowanej i klimatyzowanej, bezpiecznej przestrzeni.

Według Burmistrza kryzys migracyjny, z którym boryka się miasto z powodu napływu osób ubiegających się o azyl, które są przewożone przez Teksas i inne stany rządzone przez republikanów, jest „kryzysem humanitarnym”, który wpłynął na miejski system schronień.

Zdjęcie: NYC’s Mayor Office – przykład Humanitarian Emergency Response and Relief Center

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here