DOT i MTA ogłaszają zakończenie dużego projektu autobusów priorytetowych w dzielnicach Long Island City i Astoria.

3,4-milowy odcinek obsługuje 29 000 pasażerów wzdłuż 21st Street – korytarza, który był priorytetem progamów pod nazwą Vision Zero i MTA Queens Bus Network Redesign.

Oprócz szybszych i bardziej niezawodnych autobusów, prace związane z przeprojektowaniem ulic obejmują również znaczne usprawnienia dla pieszych.

„Administracja Adamsa jest zaangażowana we wszystko, co robimy, w tym nasze zaangażowanie w usługi autobusowe, które lepiej służą nowojorczykom z klasy robotniczej, którzy są od niej uzależnieni” – powiedział komisarz DOT Ydanis Rodriguez. „Zmiany na 21st Street nie tylko sprawią, że usługi autobusowe będą szybsze i bardziej niezawodne dla tysięcy pasażerów, ale także pomogą nam uczynić tę ulicę znacznie bezpieczniejszą, pomagając w realizacji naszych celów Wizji Zero. Administracja we współpracy z MTA wyznaczyła sobie ambitne cele w zakresie przyspieszenia transportu publicznego, a my codziennie pracujemy nad realizacją tych celów dla nowojorczyków”.

Zdjęcie: NYC DOT/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here