Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams dla Radio RAMPA

Reklama - Advertisement
Tylko dla Radio RAMPA burmistrz Eric Adams udzielił najnowszego wywiadu dotyczącego polonijnych – ale przede wszystkim – nowojorskich spraw!
 
Burmistrz pytany był o to, jakie elementy historii Polaków oraz języka polskiego, zostały wprowadzone do nauczania w szkołach nowojorskich – jeszcze w czasie kampanii wyborczej, Eric Adams obiecywał pracę nad wprowadzeniem takich elementów, właśnie w wywiadzie dla Radio RAMPA – sprawdzamy jego obietnice!
 
Podczas wywiadu, również, zapytaliśmy o spotkanie burmistrza z europejskimi konsulami w Nowym Jorku – burmistrz powiedział o współpracy z Unią Europejską w sprawie radzenia sobie z migracją – burmistrz skomentował konkretnie to, jak z falą uchodźców poradziła sobie Polska.
 
Głównym tematem na myśli każdego nowojorczyka jest bezpieczeństwo – burmistrz zwrócił się do nowojorczyków, którzy obawiają się migrantów w swojej okolicy i do tych, którzy nie czują się bezpiecznie.
 
Ponieważ marzec to miesiąc kobiet, zapytaliśmy również burmistrza o możliwości zawodowego i politycznego rozwoju, jakie miasto Nowy Jork daje kobietom – większość pozycji “zastępców burmistrza” w administracji Erica Adamsa, zajmują właśnie kobiety. 
 
 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here