Karolina Dehnhard, amerykańska prawnik polskiego pochodzenia, w gronie najlepszych prawników New Jersey

Reklama - Advertisement

Prestiżowy New Jersey Law Journal, opublikował listę 2018 TOP WOMEN IN THE LAW, czyli listę najbardziej zasłużonych kobiet w dziedzinie prawa. Wśród setek zgłoszeń, magazyn wytypował 20 kobiet, których profesjonalne profile, zostaną opublikowane w kolejnym wydaniu the Law Journal. 

Wśród wyróżnionych, Karolina Dehnhard, amerykańska prawnik polskiego pochodzenia, związana z firmą Budd Larner, P.C. czołową firmą prawniczą z ponad 100-letnim doświadczeniem. Karolina jest również prezesem Polish-American Chamber of Commerce North-East, a także ekspertem ds. prawa rodzinnego w programie “Zawsze Jest Wyjście” w Radio RAMPA

“Wyróżnienia są wielkim zaszczytem, ale wyróżnienie w dziedzinie prawa, dla mnie, jako kobiety pracującej w dużej, konserwatywnej firmie zdominowanej przez mężczyzn, to coś co bardzo nadaje pokory. Wiele lat temu, zdecydowałam, że chce sprawiać różnicę. Z związku z tym, swoją pasję poświęciłam orędowaniu za zmianą i kreowaniu zmiany – bycie rozpoznanym przez moich kolegów po fachu za to osiągnięcie, tylko zachęca mnie to tego aby pracować jeszcze ciężej i robić jeszcze więcej,” powiedziała Karolina Dehnhard, komentując swoje osiągnięcie. 

Karolina Dehnhard została przyjęta do New Jersey Bar and U.S. District Court, District Court of New Jersey w 2009 roku, po ukończeniu New York Law School. Współpracowała z Honorable Rosemary E. Ramsay w sądzie najwyższym Morris County, a wcześniej, jeszcze studiując,  z Honorable Michael Ambrecht w sądzie najwyższym na Manhattanie oraz Honorable Raymond T. Lyons, sędzią do spraw bankructw w New Jersey. 

Zanim rozpoczęła karierę w sektorze prawnym, Karolina Dehnhard przez wiele lat zaangażowana była z powodzeniem w działalność w sektorze non-profit, pełniąc m.in. funkcję Assistant Executive Director w Community Access Unlimited, gdzie zarządzała obsługą serwisów rezydencyjnych, i nie tylko, dla osób niepełnosprawnych. 

Mecenas Dehnhard występuje w programach telewizyjnych, radiowych, a także jest aktywnie zaangażowana w kręgach biznesowych kobiet, wiele z jej inicjatyw również nakierowanych jest na niesienie pomocy kobietom w trudnych sytuacjach. 

Karolina urodziła się w Polsce, a do USA przyjechała wraz z mamą jaka mała dziewczynka. Jej kariera zawodowa jest najlepszym przykładem na to, że ciężka praca i determinacja pozwalają na spełnienie marzeń. Karolina dumna jest ze swojego pochodzenia i głęboko zaangażowana jest w sprawy polskie, przede wszystkim na terenie USA. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here