Nowojorczycy mogą znowu ubiegać się o członkostwo w programach typu Trusted Traveler

beautiful view of Maldives Island from airplane window
Reklama - Advertisement

Departament Bezpieczeństwa Narodowego (Homeland Security) zapowiedział w czwartek, że nowojorczycy ponownie będą mogli ubiegać się o członkostwo w programach typu Trusted Traveler. Należy do nich na przykład program Global Entry, dzięki któremu, pasażerowie mogą szybciej przechodzić odprawę i omijać kolejki na lotniskach.

Zawieszenie w prawach dotyczyło tych mieszkańców stanu Nowy Jork, którzy chcieli odnowić swoje członkostwo, jak i tych, którzy dopiero chcieli aplikować. Zakaz nie miał wpływu na status członków, którzy już posiadali przywilej w ramach np. Global Entry.

Zawieszenie w prawach ogłoszone zostało w lutym, po tym jak Nowy Jork zatwierdził wydawanie prawa jazdy dla osób nieudokumentowanych. Władze Nowego Jorku zapowiedziały wówczas, że wniosą sprawę do sądu. 

Global Entry już nie dla nowojorczyków

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here