O odrze i szczepionce MMR z dr Ewą Gawlik

Advertisement - Reklama

Nowy Jork zmaga się z odrą. W Rockland County wprowadzono stan wyjątykowy – dzieciom nieszczepionym nie wolno przebywać w miejscu publicznym.

Na antenie Radio RAMPA 620 AM rozmawialiśmy z dr Ewą Gawlik, pediatrą, która od ponad 20 lat prowadzi praktykę na Greenpoincie. Zapytaliśmy o samą chorobę – kto i jak może się nią zarazić oraz dlaczego jest tak zakaźna. Szczepionki i komplikacje – skąd wzięło się stwierdzenie, że szczepionki, szczególnie MMR, powodują autyzm? 

Dodatkowo, o tym, że w NYC można otrzymać szczepienia bezpłatnie, bez względu na ubezpieczenie czy status, a także zapytaliśmy, co dzieje się, jeżeli ktoś naprawdę szczepić nie chce – szczepionki nie są obowiązkowe. Jakie są opcje, oraz czy są konsekwencje prawne lub medyczne? Rozwiewamy wątpliwości i plotki w tym temacie. 

 

Audycja ma charakter informacyjny i nie stanowi porady medycznej.

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here