Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Los Angeles

Date:

W sobotę, 7 września w Bibliotece w Santa Monica przy Santa Monica Blvd odbył się koncert muzyczny i wystawa w celu uczczenia pamięci 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Część oficjalną rozpoczął z wykładem historycznym Jarosław Jasiński, Konsul Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Los Angeles. Podczas części artystycznej zaprezentowany został Kwartet Smyczkowy nr.1 (1938) Grażyny Bacewicz, Noctrum Fryderyka Chopina (z filmu Pianista Polańskiego), cztery popularne piosenki Henryka Warsa (napisane w latach 1930-1939) i Mazurki Karola Szymanowskiego w wykonaniu pianisty Marka Żebrowskiego wraz z muzykami z University of South California, w składzie: Bradley Adam Bascon i Johny May (skrzypce), Jenny Sung (altówka) i Allan Hon (wiolonczela).

Wystawa zatytułowana „Walka i Cierpienie” została wyeksponowana koło audytorium biblioteki dzięki współpracy z Konsulatem RP w Los Angeles.

Wystawa „Walka i Cierpienie” przygotowana przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest częścią obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Polsce i na świecie. Wystawa miała zostać zaprezentowana w 80 różnych lokalizacjach na świecie, w 62 krajach.

Zobaczcie wideo z komentarzem Edwarda Jeśman, prezesa Polsko-Amerykańskiego Kongresu Południowej Kalifornii.

Helena Kolodziey, znana z TV show „Żony Hollywood” pomogła w przygotowaniu cateringu podczas wernisażu wystawy „Walka i Cierpienie” w Santa Monica, CA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Biały Dom o nadchodzącej wizycie Prezydenta USA w Europie

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w...

Senat USA uchwalił reformę prawa do posiadania broni

Amerykański Senat przyjął reformę prawa do posiadania broni, której...

Sąd Najwyższy w USA obalił federalne prawo do aborcji

W piątek, 24 czerwca, Sąd Najwyższy USA oficjalnie opublikował...

Prawybory w stanie NY – 28 czerwca. Wczesne głosowanie już trwa

We wtorek, 28 czerwca, odbędą się prawybory w stanie...