W Nowym Jorku zakończył się Rajd Pamięci – żołnierzy powitał podsekretarz stanu w MON

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA podczas audycji na żywo na fali 620 AM w sobotę, 28 lipca, był Tomasz Szatkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Polski. W Nowym Jorku zakończył się dzisiaj rowerowy Rajd Pamięci, w trakcie którego polscy żołnierze, weterani, przemierzyli 6000 km z zachodniego na wschodnie wybrzeże USA, aby w 44 dni upamiętnić 44 polskich żołnierzy, swoich kolegów, którzy polegli w Afganistanie. Wiceminister Szatkowski powitał ich pod Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku, a następnie, wspólnie, udali się aby złożyć wiązanki pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City.

W rozmowie, wiceminister Szatkowski, również, poruszył temat spotkań polskiej delegacji, które właśnie zakończyły się w Waszyngtonie. Tam, doszło do spotkania z delegacją USA i rozmawiano m. in. o strategicznym partnerstwie, które łączy Polskę i Stany Zjednoczone. 

Posłuchajcie:

 

 

Polscy weterani z Afganistanu w rowerowym rajdzie pamięci po USA

 

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here