Wideokonferencja Pary Prezydenckiej z przedstawicielami środowisk polonijnych

Advertisement

Z okazji obchodzonego dziś Dnia Polonii i Polaków za Granicą Prezydent Andrzej Duda z Małżonką uczestniczyli w wideokonferencji z przedstawicielami środowisk polonijnych, którzy w swoich krajach zamieszkania zaangażowali się w walkę z pandemią Covid-19.  

W rozmowie poprowadzonej przez ministra Adama Kwiatkowskiego uczestniczyli przedstawiciele Polonii z: Belgii, Brazylii, Irlandii, Kanady, Litwy, Niemiec, Nowej Zelandii, USA i Ukrainy. Każdy z nich zaangażowany jest w pomoc w walkę z pandemią koronawirusa, m.in. przez organizację zbiórek finansowych dla najbardziej potrzebujących, szycie maseczek lub wsparcie psychologiczne dla rodaków.

Jeden z rozmówców, Bogdan Chmielewski, jest prezesem Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w USA , która utworzyła specjalny fundusz wsparcia osób dotkniętych skutkami pandemii i przeznaczyła na ten cel jak do tej pory 250 tys. dolarów.

(AW) Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here