Wypadek z udziałem polskich turystów pod Bostonem – firma turystyczna pogrążona w głębokim żalu

Advertisement

W sobotę, 8 czerwca około godz. 11 rano, w miasteczku Attleboro w stanie Massachussetts, doszło do wypadku z udziałem polskich turystów. Bus Ford Econoline, którym przewożeni byli turyści, jadąc drogą 95 na północ, został z potężną siłą od tyłu uderzony przez samochód Toyota RAV4, poruszający się w tym samym kierunku.

Jak podaje policja stanowa z Massachussetts, oba samochody zjechały na pas trawy dzielący autostradę i zatrzymały się na pasie jazdy w przeciwnym kierunku. Bus koziołkował.

Aktualizacja: początkowo policja potwierdziła, że w wyniku wypadku zginęło dwóch mężczyzn, pasażerów busa, a dziewięciu pasażerów busa zostało rannych. Policja zidentyfikowała ofiary jako 42-letni Leslaw Mastej z Polski oraz 49-letni Jaroslaw Nowak z Polski. AKTUALIZACJA: trzecią ofiarą śmiertelną jest Zbigniew Stapor.

Pozostali pasażerowie to kobiety i mężczyźni w wieku od 28-67 lat. Wszyscy przewiezieni zostali do Rhode Island Hospital.

Jak podaje policja stanowa, kierowcą Toyoty była 32-letnia kobieta z Providence. Doznała ona lekkich obrażeń i również została przewieziona do szpitala. 

Turyści pochodzili z Nowego Jorku, New Jersey (Wallington, Garfield, Lawrenceville) i Pennsylwani (Filadelfia). Byli częścią grupy, która zwiedzać miała różne miejsca w Massachusetts. 

Radio RAMPA otrzymało oświadczenie, od właściciela biura, specjalizującego się w wycieczkach dla Polonii, które to biuro było organizatorem wyjazdu do Bostonu:

“W sobotę, 8 czerwca, nasz bus wiozący uczestników wycieczki do Bostonu, został z dużą siłą uderzony w tył przez inny samochód na drodze 95. Z informacji jake nam przekazano, wiemy, że w tym tragicznym wypadku zginęło dwóch uczestników wycieczki, a dziewięciu zostało rannych. Pogrążeni w wielkim bólu, jesteśmy z ofiarami i rodzinami dotkniętych tą tragedią, udzielając im wszelkiej możliwej pomocy. W dniu wypadku, nasza firma była z poszkodowanymi w szpitalu, zostaliśmy jednak dopuszczeni tylko do niektórych osób, a policja nie mogła udzielić nam szczegółowych informacji – te udzielane są jedynie członkom rodziny. Obecnie, dokonujemy wszelkich starań aby asystować rodzinom i poszkodowanym. Zapewniamy, że bezpieczeństwo naszych klientów jest naszym priorytetem. Czekamy na raport policji, który wyjaśni nam wszystko.”
 

 

Firma Ampol Inc. pragnie przekazać, że łączy się w bólu z rodzinami ofiar, składając im najszczersze kondolencje. Firma, pozostając w głębokim smutku i żalu, wyraża współczucie poszkodowanym i rodzinom ofiar.

 
Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi policja stanowa z Massachussetts.  

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here